آیام سمانی – پرندگان پارس

حال چنانچه با گاوآهن یک طرفه بر طبق روش جوی و پشته شخم بزنیم، نیازی به عملیات اضافی نخواهد بود. برقراری تراز طولی در گاوآهن های سوار با کوتاه و بلند کردن طول بازوی میانی سیستم اتصال سه نقطه تراکتور و در گاوآهن های نیمه سوار با تغییر وضعیت عمودی چرخ شیار عقبی، به طوری که بیشترین وزن روی چرخ متمرکز شده و کفش خیش انتهایی به طور جزئی بر کف شیار اثر بگذارد حاصل می گردد. وی افزود: تولید جنین آزمایشگاهی در سایر گونههای مزرعه ای از اهداف پیش رو بوده و در حال حاضر فعالیت بر روی گاومیش آغاز و در آینده نه چندان دور کار بر روی گونه های مزرعه ای شتر و اسب نیز دنبال خواهد شد.

در گله هایی که واکسینه نشده اند سقط جنین در دام و شیوع سقط در گله مهمترین علامت بروز بیماری می باشد. دانه کامل پنبه ، به رنگ سفید بوده و کرکدار است ، در حالی که دانه هایی که عاری از کرک شده باشند ، به رنگ سیاه و نرم به نظر می رسند . این در حالی است که با توجه به پتانسیل مناسب و ظرفیتهای تولید دامداری صنعتی در کشورمان، تأمین پروتئین و امنیت غذایی موردنیاز جامعه از منابع دامی، نیاز به توجه بیشتری دارد. حداقل میزان توصیه شده علوفه در ماده خشک جیرههای غذایی ۴۰ تا ۶۰ درصد میباشد.

هر گاو بعد از زایمان تا آبستنی بعدی،درصورت تغذیه خوب میزان شیرش تا حد زیادی بالا می رود. به نظر میرسد که آب یک نقش عمده ای را در تغذیه گاومیش دارد ولی چنانچه تأمین نشود باعث مرگ و میر و اتلاف گاومیش ها می شود شاهد این ادعا، تلفاتی است که در گوساله های گاومیش در استرالیا در فصول گرم اتفاق افتاد. گاومیش آبی (Bubalus bubalis) گاومیش آبی شامل دو زیرگونه است: گاومیش رودخانه ای ( bubalis bubalis) گاومیش مردابی ( bubalis kerbau ) که از نظر ژنتیکی با تعداد کروموزوم های مختلف (به ترتیب ۵۰ و ۴۸) ومتمایز هستند و دارایی و فیزیولوژی و عملکردهای تولیدی متفاوت هستند .

این بیماری با ایجاد واکلی، سقط، جنین ناقص الخلقه، کاهش تولید، ایجاد ضعف در سیستم ایمنی و پنومونی در گله ها مسبب ضرر اقتصادی می شود. یکی از نقش های اصلی بافت مخاطی انتقال اسپرم ، رشد رویان و متعلقات جنین است. در طی سالهای اخیر شرکت داروسازی رویان دارو، جلسات و سمینار های علمی متعددی در سراسر کشور برگزار کرده است. شرکت داروسازی رویان دارو که نماینده رسمی شرکت زوئتیس در ایران می باشد موفق به ثبت و واردات واکسن بووی شیلد این شرکت در ایران شده است.

هدف این پژوهش، بررسی وضعیت صفات مختلف تولیدمثلی در گاوهای هلشتاین ایران بود. برای این منظور، در فاصله­ زمانی اوایل پاییز تا اواخر زمستان سال 1390، با مراجعه به برخی گاوداری­های شیری اعم از سنتی یا صنعتی و عمدتاً واحدهای کوچک اطراف تبریز، اقدام به معاینه و نمونه­گیری از گاوهای پیر گردید. فروش 16 راس گاو شیری هلشتاين. این کارآفرین می گوید: با یک حساب سرانگشتی می بینیم که می شود حتی با 2 راس گاو هم پیشرفت کرد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکزخوزستان،بزرگترین گاوداری صنعتی شیری در باغملک خوزستان با سه هزارو 500 راس گاو از بهترین نژادهای موجود در دنیا از سال 1392 فعالیت خود را آغاز کرده است. این نژاد ایرانی جثهای بزرگ داشته و نژادی شیری – گوشتی میباشد به طور متوسط در هر دوره شیردهی ۹۶۳ کیلوگرم شیر تولید میکند. گاومیش رودخانه ای ( bubalis bubalis) گاومیش های رودخانه ای معمولاً بزرگتر از گاومیش های باتلاقی هستند و بین ۴۵۰ تا ۱۰۰۰ کیلوگرم وزن دارند. مقدار آنزیم استفاده شده 0,5 کیلوگرم برای هر تن خوراک بود که به نسبت 1 به 80 با آب رقیق شده به صورت محلول­پاشی روی جیره تمام مخلوط یک ساعت قبل از مصرف استفاده گردید.

استال هایی با بستر ماسه­ای با عمق بیش از ۲ سانتی­متر شرایط را برای استراحت گاو مطلوب­تر می­کنند. کولتیواتور هایی که دارای بیلچه عریض و افقی هستند برای وجین علف های هرز و سله شکنی استفاده می شوند. از جمله اثرات دریافت ناکافی روی شامل کاهش سلول های ایمنی ، کاهش پاسخ آنتی بادی ها و قطع رشد بافت لنفی است. از جمله کارهای ضروری که باید انجام دهید توجه داشتن به بحث تغذیه و سلامت مادر در دوره بارداری می باشد . علاوه بر اینکه گاوها یا اسبها باید به اندازه کافی قوی میبودند، اغلب نیاز به چند مرد جوان و قدرتمند هم برای هدایت آنها وجود داشت.

علاوه بر آن، این واکسن حاوی بیماری IBR PI3، سینسیشیال ویروس و لپتوسپیرا نیز می باشد. انجمن های نژادی همچنین انتقال مالکیت گاوها را ثبت می کنند علاوه بر این انجمن های فوق وظیفه ثبت مشخصات مربوط به ارزیابی نوع و تولیدات گاوها نژاد مورد نظر خود را نیز بر عهده داشتند. کمبود روی در گاو نر بر تولید اسپرم تاثیر میگذارد . تنش گرمایی در گاو شیری یکی از مهمترین علت های کاهش تولید و باروری در ماه های گرم سال می باشد. مهندس تورج صارمی، مدیرکل دفتر بهبود تغذیه و جایگاه دام وزارت جهاد کشاورزی در ابتدا گفت: «به لطف سرمایهگذاری چشمگیر در صنعت گاو شیری در کشور، سالیانه بیش از نه میلیون تن شیر در بخشهای مختلف این صنعت تولید میشود.

در این نشست که به همت شرکت نستله ایران و در محل کارخانه این شرکت در استان قزوین برگزار شد، دامداران از تجربیات خود، مدیران جهاد کشاورزی و دفتر بهبود تغذیه و جایگاه دام از سیاستهای بلندمدت کشور در حوزه نوآوری، افزایش بهرهوری و پایداری کشاورزی و نیز اعضای تیم کشاورزی شرکت نستله از اقدامات خود در ایران و نیز تحولات صنعت دامداری دنیا گفتند. دانلود تحقیق با موضوع نکات کاربردی در مدیریت تغذیه ای گاو های شیری، در قالب word و در 31 صفحه، قابل ویرایش. با توجه به اهمیت بیماری BVD در گله های گاو شیری و ضررهای اقتصادی که این بیماری در گله های گاو شیری وارد می سازد اهمیت کنترل و پیشگیری از این بیماری هر روز افزایش می یابد.

کنفرانس تولید و طب در گله های گاو شیری ویژه دامپزشکان و دانشجویان دامپزشکی ۱۲ تا ۱۴ شهریور ماه ۱۳۹۹ توسط رادیو گاودار و مکتب پایش برگزار گردید. در نخستین جلسه از برنامه های زنده، میزبان جناب آقای دکتر بدیعی بودیم. در این وبینار آقای دکتر بدیعی در مورد آزمایش های مورد استفاده در پایش گله، نحوه ردیابی گوساله های PI، و ادامه پروتکل کنترلی بیماری در طی سالهای متوالی، هدف گذاری در اجرای پروتکل و اهمیت واکسیناسیون صحبت کرده اند. در ادامه روبرت ارهارد، مدیر بخش تأمین شیر خام نستله در کشور سوییس، جملات خود را حول نگاه مصرفکنندگان به محصولات تولیدی آغاز و بیان کرد: «امروزه مصرفکنندگان به منبع و چگونگی تولید مواد غذایی مصرفی خود بسیار اهمیت میدهند.

شرکت نستله بهعنوان بزرگترین شرکت در حوزه مواد غذایی و آشامیدنی در دنیا، در ادامه ۱۵ سال فعالیت در ایران و در راستای برنامههای ایجاد ارزش مشترک خود، با برخی دیگر از مزارع بزرگ، فعال و برتر استان قزوین نیز در حال همکاری است. مقدار پروتئین محلول مصرفی (SIP) باید برابر نصف 30 تا 32درصد پروتئین قابل تجزیه (DIP) کل جیره غذایی باشد. جیره باید به گونه ای باشد كه ۷۵-۷۲ درصد كل مواد مغذی قابل هضم(TDN) و ۱.۶۷-۱.۶۱ مگاكالری در كیلوگرم انرژی خالص شیرواری(NEL)تامین نماید.كل سطح فیبر جیره باید بین ۱۹ و ۲۱ درصد فیبر شوینده اسیدی(ADF) و بین ۲۵ و ۲۸ درصد فیبر شوینده خنثی(NDF)باشد.حداقل ۲۱% كل ماده خشك جیره باید از NDF علوفه تامین شود.برخی از علوفه ها باید بصورت خشك باشند تا بالاترین عملكرد شكمبه را داشته باشیم.

به دلیل قیمت بالای این پرنده ها منبع درامدی بسیار خوبی محسوب می شود و در بسیاری از شهر و استان های کشور قابل پرورش می باشد. کنسانتره دامی (خوراک دام) از شرکت های معتبر تهیه شود تا از کیفیت فرمول اطمینان حاصل گردد. این شرکت طی چند سال اخیر با اقدامات مثمر ثمر خود ضمن همراهی واحدهای تولیدی، واحدهای مستعد در توسعه روزافزون را شناسایی و در جهت پیادهسازی استانداردهای جهانی به صنعت دامداری ایران کمک شایانی کرده است». مهندس شهریار صفاریان، مالک مزرعه چالتاسیان، یکی از مزارع همکار در پروژههای شرکت نستله ایران (پروژه مدیریت کود) نیز در رابطه با این کارگاه آموزشی که تحت عنوان دیدگاههای نوین صنعت گاو شیری برگزار شد، گفت: «دیدگاه این کارگاه به موضوع دام منحصربهفرد بود.

1-رنگ رنگ شیر معمولا سفید کدر یا به اصطلاح سفید چینی است که ناشی از انعکاس نور توسط گلبول های چربی وذرات کلوئیدی کازئینات کلسیم و فسفات کلسیم می باشد وقتی که چربی شیر زیاد و به خصوص چربی حاوی مقدار زیادی کاروتن باشد ، رنگ شیر متمایل به زرد گشته ودر مقابل ، شیر کم چربی یا شیری که به آن آب اضافه شده باشد ، به طور خفیفی آبی رنگ به نظر می رسد . گاومیش اهلی (Bubalus bubalis)، همچنین به عنوان گاومیش آبی یا گاومیش آسیایی شناخته می شود تا با گاومیش کوهان دار آمریکایی (Bison bison) که به اشتباه گاومیش در آمریکای شمالی نامیده می شود مجزا شود.

دیدگاهتان را بنویسید