این محصولات به دنبال شکوفایی پتانسیل گله می­ باشند

این نوع گاوآهن ها در اروپا استفاده می شده و از آنجا به سایر نقاط جهان منتقل شده است این نوع گاو آهن ها 90 تا 95 درصد بقایای گیاهی را در هر مرتبه عملیات دفن می کنند و تنها 5 تا 10 درصد از بقایا و خاک سطحی زیر و رو نمی گردد. در استفاده از گاو آهن دوطرفه ، تراکتور پس از پایان یک خط برخلاف گاوآهن یکطرفه ، درجا دور زده و همان خط را از برگشت ادامه میدهد که درضمن سرعت بخشیدن در کار شخم، همزمان نیز میتوان تراکتور دیگری را برای عملیات کلوخشکنی (دیسکزنی) وارد زمین نمود بدوناینکه نیازی به قطعهبندی باشد.

همچنین گاو را میتوان نماد نیرومندی دانست. زمانی که گاوها به دلیل بالا رفتن سنشان دیگر تولید مثلشان زیاد نیست، آنها را می کشند و از گوشتشان استفاده می نمایند. شکارچیان امریکایی در دهه های ۱۸۷۰ و ۱۸۸۰، یعنی زمانی که کمتر از ۱۰۰ جانور باقی ماند، باعث انقراض نسل آن شدند. بطورکلی از گاو آهن سوکی هنگامی استفاده می شود که نرم بودن خاک تا عمق زیادی ( که در اغلب موارد از ۳۰ سانتیمتر تجاوز نمی کند ) ضروری بوده و اختلاط کامل بقایا باخاک هدف باشد . مثلاً در تهیه ی یکی از خوراک های معروف دنیا به نام همبرگر اغلب از گوشت چرخ شده ی گاو استفاده می نمایند.

گوشت گاو یکی از رایج ترین انواع گوشت است که اغلب کشورهای جهان در تهیه ی غذاهای گوشتی خود بیشتر از این نوع گوشت استفاده می کنند. هشت نژاد گاو شیری برتر در سراسر جهان وجود دارد. گاو هلشتاین یکی از بهترین نژادهای گاوهای شیری جهان محسوب می شود که به دلیل میزان شیردهی بالا نزدیک به 30 کیلوگرم تولید شیر در روز خیلی از کشورها اقدام به پرورش گاو هلشتاین می کنند.

هدف از پرورش گاو شیری تولید شیر با کیفیت بسیار خوب است که تا حد امکان٬ با استفاده از غذا و نیروی کارگر کمتری صورت گیرد. با شروع کار بازار ها برای تولید شیر در آمریکا، دامداران برای خرید گاو یا پرورش آنها به هلند روی آوردند. با تصور اینکه این نژاد یکی از گاوهای کشور آلمان میباشد، سالهای زیادی این گاو را جزو نژادهای موجود در آلمان میدانستند اما بعدها مشخص شد که خاستگاه و زیست بوم اصلی آن در کشور سوئیس میباشد. در ايران در شرايط موجود پروار کردن گوساله های نر نژاد هولشتين کم و بيش رواج يافته اين کار يا به وسيله خود دامپروران توليد کننده شير به عنوان يک کار جنبی عملی می شود يا اينکه عده ای گوساله های مذکور را بعد از, شير گرفتن خريداری و آنها را تا 10 الی 12 ماهگی پروار کرده و سپس عرضه می نمايند.

از این رو میزان تولید شیر و ترکیبات موجود در آن نتیجه تاثیر مشترک توراث و محیط است . جهت افزایش دقت انتخاب لازم است رکورد هر حیوان به طور صحیحی معرف ظرفیت ژنتیکی آن حیوان باشد ولی در واقع رکورد های تولید شیر علاوه بر نژاد تحت تاثیر عوامل محیطی مختلفی نظیر اثرات گله ٬ سال زایش ٬دفعات دوشش در روز٬ طول شیر دهی قرار دارد که در زیر به طور خلاصه به آنها اشاره میکنیم . نژاد های گاو شیری تحت تاثیر دخالت بشر بر اساس صفات تیپ (نظیر قد ,رنگ خصوصیات پستان )یا بر اساس صفات تولیدی (نظیر تولید شیر٬ گوشت )به وجود آمده اند .

البته برخی از جگر سیاه، زبان، سیرابی و شیردان و دیگر قسمت های بدن گاو هم مصارف خوراکی می کنند. نجات یافته ها تعداد چشمگیری نیستند و برنامه ها کیفیت مختلفی دارند اما هنوز هم ارزش دارند. متخصصان علوم دامپروری عقیده دارند تلقیح مصنوعی یکی از پیشرفت هایی است که درعصر حاضر می تواند کمک زیادی به دامداران کند. با این حال، سایر مطالعات تفاوت هایی را در بازده انرژی در بین نژادها و حتی بازده غذایی بیشتر را برای گاوهای هلشتاین گزارش کردند (۷ تا ۲۰ درصد).

هزینه اضافه وزن در این دوره بیشتر از دوره قبلی اما بسیار با صرفه است. خاک های بسیار ناهموار، ریشه دار که این عوامل برای گاو آهن برگرداندار بسیار مضر است. احتمالا یکی از هدفهای اصلی اهلی کردن گاو بارکشی بوده است. انتقال گوساله­ های پرواری به گاوداری: یکی از مشکلات رایج در پرواربندی این است که دامدار گوساله­ های سرحال و شادابی را خریداری می­نماید، اما این گوساله­ ها بعد از ورود به گاوداری جدید، مرور افسرده و بی حال شده و مبتلا به بیماریهایی نظیر تب برفکی و تب حمل و نقل می­شوند ( و گاهی تلف می­شوند).

چند ساعت قبل از انتقال به گوساله ­ها خوراک ندهید. مطالعات نشان می دهد که گاومیش نسبت به ایجاد تخمک گذاری چند تایی و انتقال جنین پاسخ کمی داده است همچنین بازیافت جنین در گاومیش به طور متوسط از گاو کمتر است که در حقیقت کارایی برنامه های انتقال جنین در آن کاهش می یابد. پیشرفت ­های ژنتیک و اصلاح نژاد گاو شیری طی این سال­ ها سبب شده است که از سال ۱۹۸۰ تا تاکنون، هر ساله بازده تولید شیر به ازاء هر رأس به صورت میانگین ۲% افزایش یابد. هر چه سن گاو کمتر بوده و همچنین میزان چربی گوشت بیشتر باشد، گوشت مرغوب تر خواهد بود.

همچنین با توجه به اینکه گوساله­ها در سنین کمتر روانه کشتارگاه می­شوند، لاشه آنها دارای چربی کمتر، پروتئین و قابلیت هضم بیشتر و در مجموع کیفیت گوشت بهتری می­باشند. اگر گله ای نسبتا بزرگ تر دارید می توانید با فروش شیر به شرکتی که پخش چنین محصولاتی را به عهده دارد درآمدی ثابت تر داشته باشید. و با توجه به نیاز گندم به کود پتاسه ه مقدار آن در حد نیاز گیاه به کود ازته است رفع کمبود آن را با افزودن کودهای پتاسه همراه کودهای پایه ضروری می سازد نقش پتاسیم در بهبود کیفی محصول و افزایش عملکرد و محافظت گیاه در برابر عوامل نامساعد محیطی امر مسلم و ثابت شده ای است.

در پایان این دوره، هر 15 روز یکبار حدود 5 تا 10 درصد گوساله­ ها را وزن کشی نموده (نمونه گیری) و یا با استفاده از متروزن (نوعی متر نواری برای اندازه­ گیری وزن)، افزایش وزن گاوها را تخمین زده و با مقایسه مقدار خوراک روزانه زمان کشتار گوساله ها را تعیین نمایید. استفاده از کاه با توجه به قابلیت هضم پایین و قیمت آن مقرون به صرفه نبوده و باید به مقدار جزئی مورد استفاده قرار بگیرد. برای تشخیص تراز عرضی باید در فاصله چندمتری از پشت دستگاه چمباتمه زد و ضلعی از قاب را که شاخص عرض آن است از نظر گذراند و موازی بودن آن با سطح خاک را با جشم کنترل کرد.

دیدگاهتان را بنویسید