تعمیر ویندوز و رفع مشکل بالا نیامدن سیستم عامل در محل

قبل از هر چیز در نظر داشته باشید که ممکن است مراحل دقیق فعال سازی Secure Boot با توجه به ورژن و نوع بایوس (BIOS) کامپیوتر شما کمی متفاوت باشد اما در مجموع روند کلی کار تحت هر شرایط یکسان است. اول اینکه میتواند در شرایط خاص، جایگزین مناسبی برای گوگل کروم به حساب آید. هنگامی که آن را بر روی دستگاه خود داشته باشید، میتوانید بازی ها را از گوگل پلی یا از فروشگاه LDPlayer دانلود کنید. نکته بسیار بسیار مهم: به هیچ وجه این پارتیشن ها را حذف و یا فرمت نکنید. در ادامه توضیح می دم خدمت تون که چرا تغییر سیستم عامل گوشی موبایل به هیچ وجه شدنی نیست .

در واقع نمیتوانید از این درایو به هیچ شکلی استفاده کنید. در این بخش، نحوه تنظیم یک عکس به عنوان عکس پس زمینه را بررسی میکنیم. در مرورگر فایرفاکس، همین مراحل قبل را دنبال کرده و سپس گزینه Set Desktop Background (تنظیم پس زمینه دسکتاپ) را انتخاب کنید. انگشت خود را از بالای صفحه نمایش به سمت پایین بکشید، سپس از فهرستی که به سمت پایین کشیده می شود، گزینه “Setting” با شکل چرخ دنده در سمت راست بالای صفحه نمایش را انتخاب کنید. بر روی نام کاربری و سپس بر روی گزینه Lock کلیک کنید. بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که تنظیمات بایوس رایانه شخصی خود را وارد کنید (جستجوی آنلاین برای نحوه انجام این کار برای سازنده خود) و در صورت وجود گزینه WOL را در دسته مدیریت انرژی فعال کنید.

اگر میخواهید عکسها به صورت اسلایدشو نمایش داده شوند، برای جستجو و انتخاب پوشهای که حاوی عکسهای مورد نظرتان است، بر روی دکمه Browse کلیک کنید. همچنین تاریخ و زمان آخرین باری که از فایلهای خود پشتیبان گرفتهاید نشان داده میشود. مثلا ممکن است یک آیکون خاص ابعادی معادل ۲۳ پیکسل داشته باشد، ولی بر روی مانیتورهای مختلف به شکلهای مختلف نشان داده شود. در آخر اینکه، در ویندوز ۱۰ تغییر نام یک حساب کاربری فقط برای حسابهای کاربری محلی امکان پذیر است.

دلایل متعددی میتواند وجود داشته باشد که کسی بخواهد یک شبیهساز اندرویدی را روی کامپیوتر شخصی خود نصب کند، به طور مثال توسعه دهندگان برنامهها و بازیهای اندرویدی برای تست و آزمایش برنامههای خود از این شبیه سازها استفاده میکنند و یا بازیکنان بازیهای اندرویدی برای آنکه بتوانند از ماوس و صفحهکلید در هنگام بازی استفاده کنند، از این شبیهسازها کمک میگیرند یا همچنین ممکن است فقط بخواهید یک شبیه ساز اندروید کم حجم بر روی کامپیوتر خود داشته باشید در هر صورت، نصب شبیه ساز اندروید در کامپیوتر شخصی امکانپذیر بوده و بسیار راحتتر از گذشته است.

این شبیه ساز کاملا رایگان است و پس از چندین آزمایش به این نتیجه رسیدیم که این بهترین شبیه ساز اندروید برای Windows XP، Windows 7، Windows 8/8.1 یا Windows 10 است. مایکروسافت از گذشته تا به حال، در تمام نسخههای ویندوز گزینههای بسیار جامعی برای مدیریتِ حساب کاربری ارائه کرده که ویندوز ۱۰ نیز از این امر مستثنا نیست و اگر تغییری هم وجود داشته باشد، این تغییر در راستای افزایش گزینههای بیشتر به این بخش بوده است. در یک سیستم نمایشی هر چه وضوح بیشتر باشد، همه چیز (از متن و آیکون گرفته تا سایر المانهای این چنینی) بر روی صفحه نمایش کوچکتر به نظر میرسند.

اگر از یک پارتیشن ریکاوری یا دیسک تعمیر شروع می کنید، ممکن است صفحات نمایش کمی متفاوت به نظر برسند ، اما به همان گزینه هایی که می خواهیم در اینجا بپردازیم پایان می دهید. نکته: در ادامه مراحل نصب هر گاه که به مرحله ورود سریال نامبر (Serial Number) ویندوز رسیدید، با کلیک بر روی گزینه Skip یا Do this later این مرحله را رد کنید. در مرحله بعد دو گزینه جهت دریافت فایلهای نصب بر روی دو حافظهی مجزا را مشاهده میکنید.

همان عددی است که در مرحله قبل به آن اشاره شد (مثلا اگر سه دیسک دارید و میخواهید این حالت را برای دیسک ۲ فعال/غیرفعال کنید باید select disk 2 را تایپ کنید. سادهترین روش برای حل این مشکلات حذف نرمافزارهای مشکلساز است. بیلدهای کانال Beta معمولا بعد حل شدن مشکلاتشان در کانال Dev به دست کاربران میرسد و این احتمال وجود دارد که حتی تا یک ماه خبری از بیلد آزمایشی کانال Beta نباشد.نظر شما در مورد ویندوز ۱۱ چیست؟

این نرم افزار با تبدیل سیستم عامل کاربری اندروید به ویندوز، بسیار از کاربران کامپیوتر که گوشی اندرویدی ندارند را خوشحال میکند. با این کار میتوانید پس از ورود مجدد به محیط ویندوز، کارتان را از آخرین جایی که رها کردید ادامه دهید و در عین حال تا زمانی که کامپیوترتان قفل است، امنیتش حفظ خواهد شد. در این بخش، نحوه قفل کردن کامپیوترتان را بررسی میکنیم. در حساب کاربری میتوانید نحوه چینش منوی شروع، رنگها و المانهای مختلف طراحی رابط کاربری، نحوه چینش کاشیها، محل ذخیرهسازی فایلها و نیز جزییات ذخیره ابری اسکای درایو (SkyDrive) را تنظیم کنید.

انواع مختلف شکلکها و خندانکها نیز وجود دارند و نحوه چینش کلیدها نیز قابل تنظیم است. تنظیمِ گزینههای مختلف در این بخش برای افرادی مناسب است که به طور مرتب از PC یا تبلت خود برای کاربردهای چندرسانهای (یعنی از دستگاههای مختلف زیادی مانند چاپگر، اسکنر و …) استفاده میکنند. ۳- یا Settings را باز کرده و بر روی آیکون Personalization کلیک کنید و سپس از گزینههای سمت چپ، Themes را انتخاب کنید. به ترتیب Transport و سپس Bluetooth را انتخاب کنید. در این پنجره میتوانید از بین گزینههای موجود وضوح مورد نظرتان را انتخاب کرده و پس از آن ابتدا بر روی Apply (اعمال تغییرات) و سپس در پیغامی که ظاهر میشود بر روی Keep changes (ثبت نهایی تغییرات) کلیک کنید.

در ابتدا و در سمت چپ آیکون ویندوز قرار دارد که با کلیک بر روی آن منوی شروع ویندوز ظاهر میشود. نرم افزار Boot Repair Disk یک دیسک نجات منبع آزاد یا Open Source است که میتوانید با استفاده از آن مشکل یا مشکلاتی که باعث بالا نیامدن ویندوز میشود را بیابید. کافیست نسخهی ۳۲ بیت یا ۶۴ بیت ویندوز خود را انتخاب کنید و بقیهی کارها را Boot Repair Disk انجام خواهد داد. از آنجا که صفحه تنظیمات BIOS/UEFI کامپیوترهای مختلف با یکدیگر فرق دارد دستورالعمل مشخصی را برای غیرفعال كردن Fast Boot نمیتوان ذکر کرد. اگر میخواهید دستگاههایی که با بلوتوث به سیستمتان وصل هستند و سایر لوازم جانبی مانند چاپگرها، میکروفون و صفحه کلیدهای متصل به آن را مدیریت کنید، بخش Devices جایی است که میتوانید تمام این اقدامات را انجام دهید.

۱۱. اطمینان حاصل کنید که Data درون CmdLine خالی است (روی آن دو بار کلیک کرده، تمام متن را پاک کنید و OK را بزنید). ریست فکتوری را انتخاب کنید تا کل درایو پاک و به تنظیمات کارخانه برگردد. 3. Recovery را انتخاب کنید. ۴- تمهای مختلف را ببینید و بر روی تِم موردنظرتان کلیک کنید. روی دکمهی Uninstall کلیک کنید.۶. حال روی Repair your computer بزنید. روی پیوند Repair your computer در گوشه پایین سمت راست کلیک کنید. با کلیک (یا در صفحات لمسی با ضربه زدن) بر روی هر یک از این گزینهها، به گزینههای تنظیماتی بیشتری دسترسی پیدا میکنید.

دوباره تاکید میکنیم که بهترین روش برای کار با دستگاههای لمسی تحت ویندوز ۱۰ این است که موس و صفحه کلیدی خریداری کنید که از طریق بلوتوث به سیستم متصل میشوند. این روش در نسخههای قدیمی ویندوز مانند ویندوز ویستا، ۷ و ۸ نیز وجود دارد. برخی از کامپیوترها از این دو قابلیت پشتیبانی به عمل نمیآورند و بدین ترتیب امکان نصب ویندوز 11 به صورت عادی روی آن ها وجود نخواهد داشت، اگرچه روش هایی برای دور زدن این محدودیت هم وجود دارند! تغییراتی از قبیل باز شدن منو به صورت سنتی با قابلیت پین کردن نرمافزارهای مختلف حتی نرمافزارهایی که برای نسخهی دسکتاپ طراحی نشدهاند.

در سمت راست منوی شروع، نمایی از صفحهی شروع ویندوز ۸ با Live Tiles (کاشیهای زنده) قرار دارد. در آخر اینکه، با کلیک بر روی آیکون Expand (بزرگ کردن منو) در گوشهی بالا سمت راستِ منوی شروع (فلش زرد تصویر زیر)، این منو به صورت تمام صفحه قابل مشاهده است. پس از آن در صورت تمایل گزینه Close را انتخاب کنید. گزینه نخست جهت بهروز رسانی ویندوز فعلی و گزینه دوم برای دریافت فایل جداگانه نصب ویندوز ۱۰ است. به نوعی، وضوح عواقبی هم در پی دارد زیرا ممکن است بر روی صفحات نمایش با وضوح بالا در دیدن آیکونها و متون با اندازه کوچک دچار مشکل شوید.

قابلیت اتصال به ویندوز ۱۰ برای گوشیهای گلکسی Note10، Note9، Note8 و همچنین S8 و S9 و S10 پیادهسازی شده است و ممکن است در گوشیهای سامسونگ دیگری نیز در دسترس باشد. در یک پنجره جداگانه که میتوانید با Snap Layouts و همچنین با لمس، صفحهکلید و ماوس و از هر راه دیگری که با ویندوز تعامل دارید، از آن استفاده کنیدو میتوانید برنامهها را به نوار وظیفه و منوی start اضافه کنید تا آنها را به بخشی از جریان کاری روزانه خود مبدل کنید. دستورالعمل های دقیق تری در مورد غیرفعال کردن راه اندازی مجدد خودکار در خرابی سیستم نیز در سایت پشتیبانی کامپیوتر شما قطعا موجود است موجود است.

زمانی که روند راه اندازی 100٪ به پایان می رسد. به خصوص اگر از اپ های فرعی شبکه های اجتماعی یا اپلیکیشن های پولی در موبایل خود استفاده می کنید، طبیعی است که نتوانید به راحتی نسخه های پی سی آن ها را پیدا کنید. بسته به اینکه چند نفر از کامپیوترتان استفاده میکنند، صفحه Accounts در بخش Settings میتواند یکی از ویژگیهای مهم سیستم عاملتان به شمار آید و این در حالی است که سایر سیستم عاملهای موبایل مانند اندروید و آیاواس فاقد چنین بخشی هستند. حالا شما آماده اید که نسخه ویندوز 11 را روی کامپیوترتان دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید