حالا پیغام Windows Error Recovery

شما می توانید از ابزاری رایگان به نام روفوس (Rufus) و یک درایو فلش یواسبی حداقل 16 گیگابایتی استفاده کنید و امکان ارتقا از ویندوز 10 به 11 یا نصب تمیز (Clean Install) ویندوز را با دور زدن محدودیت های ذکر شده داشته باشید. باید به این نکته اشاره داشت که مایکروسافت نیز یک هک رجیستری برای دور زدن الزامات تیپیام 2.0 و پردازنده مرکزی ارائه کرده است. عصر ایران – مایکروسافت برخی الزامات سخت افزاری را برای نصب ویندوز 11 در نظر گرفته است که از آن جمله می توان به پشتیبانی از تراشه تیپیام 2.0 (TPM 2.0) اشاره کرد.

البته باید بدانید که مادربورد سیستم شما باید از UEFI ،Secure Boot و TPM 2.0 پشتیبانی کند. ماکروسافت با هر نسخه جدید ویندوز تغییراتی در منو استارت ایجاد می کند و چنین اتفاقی در ویندوز ۱۱ هم رخ داده است. سالهاست که از زمان طراحی ویندوز، آیکنهای نوار وظیفه ویندوز در سمت چپ قرار داشته است. اما در ویندوز 11 سرانجام مایکروسافت این رویه را تغییر داده و حالا دکمه استارت و آیکنهای جستجو، ویجتها و همچنین برنامهها در وسط نوار وظیفه قرار گرفتهاند. جدیدترین انتشار را انتخاب کرده و روی دکمه Continue کلیک کنید. زبان مورد نظر خود را انتخاب کرده و روی دکمه Continue کلیک کنید.

البته اگر علاقهای به این سبک طراحی نداشته باشید، میتوانید آن را مانند ویندوز ۱۰ به سمت چپ منتقل کنید. ویندوز ۱۱ تا اواخر سال ۲۰۲۱ منتشر خواهد شد و تنها چند ماه با آن فاصله داریم. ویندوز 10 آخرین نسخه ارائه شده از این سیستم عامل است . وقتی که در ویندوز ۱۱ کیبورد را از تبلتی جدا میکنید، سیستم عامل بطور خودکار با نمایشگر لمسی تطبیق پیدا میکند.

ویندوز 365 مایکروسافت در دو نسخه Business و Enterprise در دسترس میباشد که نسخه بیزنس این سرویس برای هر سازمان تا 300 کاربر را پشتیبانی مینماید. دستگاه فلش یواسبی که قصد دارید با استفاده از آن ویندوز 11 را نصب کنید، انتخاب کنید. روند نوشتن اطلاعات با توجه به درایو یواسبی مورد استفاده می تواند مدتی طول بکشد اما پس از اتمام آن می توانید درایو فلش یواسبی را جدا کرده و برای نصب ویندوز 11 روی یک رایانه قدیمی یا حتی یک ماشین مجازی استفاده کنید.

کافی است نسخه .exe فایل VirtualBox را دانلود کنید. پیشنهاد ما این است که جهت جلوگیری از بروز مشکل و نصب کامل ویندوز بر روی سیستم خود، گزینه دوم را انتخاب کنید. معماری مورد نظر خود (به احتمال زیاد X64) را انتخاب کرده و روی دکمه Download کلیک کنید. آیکون های اپلیکیشن ها در این در این ناحیه جمع آوری شده، اعلانات مرتب شده و هم چنین دکمه ی منو و استارت جدیدی طراحی شده است. کنترل نهایی را انجام دهید که درایو درست انتخاب شده و روی دکمه Start برای آغاز نصب کلیک کنید. تنظیمات را با زدن F10 ذخیره کنید.

هارد دیسک کامپیوتر شما یک دستگاه ذخیره سازی فیزیکی است در حالی که درایوها این فضای ذخیره سازی فیزیکی را به چندین قسمت تقسیم می کنند. پس از حذف تمام موارد، تنها یک سطر باقی میماند که میزان کل حافظه هارد دیسک در آن نوشته شده است. مشکلات اینچنینی برای آپدیتهای اولیه کاملا طبیعی است و نباید انتظار داشته باشیم سیستمعاملی که یکسال هم از عرضهی آن نمیگذرد، کاملا بدون مشکل باشد. اگر اخیرا به نسخه های جدید ویندوز 10 ، ارتقا داده اید نیاز بوده است که ویندوز یکبار بطور کامل دوباره نصب شود و یا تغییری ایجاد شود که پیش آن در ویندوز 10 نیاز نبوده است.

از تغییرات مهم دیگر در منوی استارت برخلاف گذشته، با کاشیهای زنده روبهرو نیستیم وبه جای آن از آیکون های ساده استفاده شده است. ماکروسافت بخش Ink Workspace را هم بهبود بخشیده و نسبت به گذشته، شخصیسازیهای بیشتری را ممکن میکند و از نرم افزارهای بیشتری پشتیبانی میکند. همانطور که در ابتدا گفته شد، ممکن است شما به هردلیل هماکنون که در حال خواندن این صفحه هستید، نتوانید بهروز رسانی جدید را از طریق برنامه Settings دریافت کنید و یا این بهروز رسانی به شما نشان داده نشده و بدون دریافت آن گفته میشود که دستگاه شما دارای آخرین نسخه است.

در این روش از فایل ISO رسمی استفاده خواهد شد و تغییر در آن ایجاد نخواهیم کرد. برای نصب ویندوز 11 در سیستم های قدیمی به روش دوم، علاوه بر فایل ISO ویندوز 11، به یک فایل نصبی ویندوز 10 نیز نیاز خواهید داشت. در این صورت اگر ویندوز 10 اریجینال دارید، آپدیت ویندوز 11 را بهصورت خودکار پس از انتشار نسخه نهایی دریافت خواهید کرد. گرچه این موضوع قابل کنترل است و در کل، از تجربه ویندوز ۱۱ لذت خواهید برد. ویندوز 10 مثل ویندوز 11 قابلیت نصب و اجرای اپلیکیشن های اندرویدی از طریق آمازون اپ استور را ندارد، اما با این حال میتوان با ترفند های دیگری روی این نسخه سیستم عامل ویندوز هم، اپلیکیشن های اندرویدی را نصب و اجرا کرد.

شاید مهمترین و مورد انتظارترین تفاوت ویندوز 11 با ویندوز 10 بهبود فروشگاه مایکروسافت استور و اضافه شدن قابلیت اجرای اپلیکیشنهای اندرویدی باشد. مایکروسافت در کنفرانس مطبوعاتی خود، اذعان داشت که ویندوز ۱۱، احتمالا تا تعطیلات ۲۰۲۱ منتشر خواهد شد و از نظر تئوری، میتوانیم زمانی بین اکتبر و دسامبر (فصل پاییز) را در برای این منظور در نظر بگیریم. خطای 0x80073712 نشان دهنده این است که برخی فایلهای نصب آسیب دیده یا از بین رفتهاند. مایکروسافت همچنین با افزایش فاصله بین المانها، استفاده از فایل اکسپلورر را برای نمایشگرهای لمسی مثل لپتاپها و تبلتها آسانتر کرده است. به این ترتیب بدون اینکه وارد منوهای قدیمی مثل کنترل پنل شوید میتوانید در Settings انواع تنظیمات را تغییر دهید.

6. در تنظیمات بایوس تغییراتی ایجاد کنید. شما می توانید این درایو فلش یواسبی را برای نصب تمیز ویندوز 11 استفاده کنید یا تنظیمات را به گونه ای انجام دهید تا ارتقا از ویندوز 10 به 11 صورت بگیرد. یک درایو فلش یواسبی 16 گیگابایتی یا با ظرفیت بیشتر را به رایانه متصل کرده و برنامه روفوس را باز کنید. در این سیستم عامل زمانی که نشانگر ماوس را روی دکمههای باز و بسته کردن پنجرهها بگیرید، چندین گزینه برای نحوه چینش پنجرهها ظاهر میشود تا بتوانید راحتتر و کارآمدتر پنجرهها را کنترل کنید. در این سیستم عامل پنجرهها با گوشههای گرد، ظاهر مدرنتری به خودشان گرفتهاند و میتوانند در تجربه کاربری هم تاثیر مثبتی داشته باشند.

روی دستگاه اندرویدی یک نوتیفیکیشن ظاهر خواهد شد که از شما میخواهد تنظیمات نوتیفیکیشن را باز کنید. شما نمیتوانید مایکروسافت را از جمعآوری این دادهها به صورت کامل منع کنید، اما میتوانید Diagnostic Data Viewer را از فروشگاه ویندوز دانلود کنید تا ببینید مایکروسافت چه نوع داده هایی را در دستگاه شما جمع میکند. در این مطلب، قصد داریم که تمام دانستههای خود را از ویندوز ۱۱ مرور کرده و ببینیم که در نهایت با چه سیستمعاملی روبرو خواهیم شد. همانطور که مستحضرید پس از مدتی کار کردن با گوشی و یا تبلتتان ؛ محیط کاربری اش برایتان تکراری خواهد شد و در این میان بدون شک نیاز به تنوع احساس خواهد شد.

در این مطلب سعی کردهایم مهمترین تفاوتهای ویندوز 11 را با ویندوز 10 برایتان بیاوریم. شرایط مورد نیاز برای اجرای ویندوز ۱۱ آسان نیست (پردازنده نسل ۸ و بالاتر) و همین امر باعث تعجب افراد زیادی شده است. مایکروسافت تأکید کرده است که جدیدترین بیلد ویندوز 10، تعدادی باگ مرتبط با پلتفرم دارد، باگهایی که ارتباطی با ویژگیهای جدید قرار گرفته در این بیلد ندارند، ویژگیهایی که با هدف اجرای بهتر بازیهای محبوب توسعه پیدا کردهاند. ویندوز ۱۱ از نظر ظاهری شبیه به نسخه مدرنتر ویندوز ۱۰ است، با وجود چنین مواردی به روزرسانی بزرگی برای سیستم عامل محبوب ویندوز محسوب می شود.

اما شبیه ساز اندروید نوکس پلیر سرعت نسبتا بالاتری در مقایسه با بیشتر امولاتورهای مشابه دارد. به نظر می رسد قرارگیری دکمهها در مرکز، آن را شبیه به مک او اس: macOS (سیستم عامل شرکت اپل) کردهاند. پس از نصب برنامه آن را لانچ کنید. در یک پست توییتری که حساب رسمی ویندوز آن را منتشر کرده است، گویا کاربران تا سال ۲۰۲۲، بهروزرسانیهای رایگان دریافت نخواهند کرد. تازه منوی بازشده در کنارش یک صفحه کاشی چینی شده مانند ویندوز ۸٫۱ داره که می توانید از برنامه های پیشنهادی استفاده نمایید .

از این نرم افزار هم کاربران عادی می توانند استفاده کنند و هم توسعه دهندگانی که قصد تست اپ های اندرویدی خود را دارند. این یک ابزار توسعه Android است که نبوغ را برای توسعه دهندگان نشان می دهد تا برنامه های خود را در رابطه با نسخه های مختلف سیستم عامل Android آزمایش کنند. و سپس از این ویژگی فعلی استفاده کنید و به یک شرکت توسعه دهنده برنامه Android بروید. پس از بازگشت به مرحله قبل، تمامی مراحل مانند مطلب آموزش نصب ویندوز 11 خواهد بود و شما در واقع موفق شدهاید بررسیهای سازگاری ویندوز 11 را حذف کنید.

یک تغییر مهم یا تفاوت ویندوز 11 با ویندوز 10 در بهبود تجربه گیمینگ است. در منوی استارت جدید با برنامه ها و فایلهای اخیر و یک رابط جستجو روبهرو هستیم. بنابراین شاهد توسعه یک پلتفرم اپلیکیشن کاملا جدید از سوی مایکروسافت، مانند پلتفرم «مترو» در ویندوز ۸ یا «UWP» در ویندوز ۱۰ نیستیم. اما باید بدونید که شاید یکی از مهم ترین معایب ویندوز یازده بحث پشتیبانی سخت افزاری برای نصبش هست. شما حتی دارای یک شناسه تبلیغاتی منحصر به فرد (مرتبط با حساب کاربری مایکروسافت خود) هستید که شرکت برای نمایش تبلیغات هدفمند به شما استفاده می کند.

دیدگاهتان را بنویسید