خروسک (کروپ)؛ علت، راههای انتقال و درمان – مجله سلامت دکترساینا

ظرفیت این گاوداری ها ۲ میلیون و ۳۸۰ هزار راس گاو شیری و ۱ میلیون و ۲۹۰ هزار راس گاو پرواری است که در حال حاضر در گاوداریهای شیری ۱ میلیون و ۳۰۹ هزار گاو شیری و در پرواربندیها مجموعاً ۳۴۷،۷۴۸ راس گاو پرواری نگهداری میشود. مکمل ویتامینه و معدنی زرین ساپ کم­ تولید، خشک و تلیسه با هدف تامین احتیاجات و به طور همزمان توجه به جنبۀ اقتصادی پرورش در این دسته از گاوهای شیری طراحی شده است.

هدف از شخم اولیه برآورده کردن نیاز های اولیه برای رشد گیاهان می باشد. مدیر گروه جنین شناسی پژوهشگاه ابن سینا افزود: با انجام این مجموعه از فعالیت ها و داشتن برنامه مشخص، امکان کوتاه کردن فاصله نسلی و تسریع در امر اصلاح نژاد در خصوص نژادهای خارجی و بومی طی یک برنامه نه چندان دراز مدت، میسر میشود. هدف طرح های اصلاح نژاد تغییر در خصوصیات تولیدی و بهبود عملکرد دام است و هر نوع فعالیت مدیریتی و اصلاح نژادی با هویت بخشیدن به دامها و تفکیک و شناسایی تک تک آنها در گله امکان پذیر می شود.در سالهای اخیربا…

درناحیه کمر جمع شدگی و فشردگی دیده می شود . استخوان پشتی با یک لایه ضخیمی از چربی پوشیده شده است، دندههای کوتاه پیدا نبوده و استخوانهای Hip و Pin دیده نمیشوند. به دلیل کوچک بودن راههای هوایی ودکان این بیماری در سنین کم شایعتر است البته در مواردی به ندرت در بزرگسالان هم دیده میشود. اما باید به این نکته نیز توجه داشت که نگهداری این نوع گاو حساسیت بیشتری داشته و نیاز به توجه خاصی از نظر نوع تغذیه و کنترل بیماری دارد. دکتر ابوالفضل شیرازی در گفت وگو با خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا افزود: در حال حاضر با تمرکز بر گونه مزرعه ای گاو بیش از سه هزار جنین از نژادهای ممتاز گاو در این پژوهشگاه تولید شد.

شیرازی تصریح کرد: علاوه بر تامین نیاز داخل به جنین های گاوهای با خصوصیات برتر ژنتیکی در راستای اهداف به نژادی، می توان به امکان صادرات جنین های تولیدی به کشور های همجوار و کمک به ممانعت از خروج ارز جهت واردات فراورده های پروتئینی اشاره کرد. راهنما در مورد بهترین نژادهای گاو در هند با تولید شیر خوب به شما می گوید. این محقق یادآور شد: بانک جنین گاو برای اولین بار در کشور از نژادهای شیری (جرزی)، دو منظوره (سیمنتال) و گوشتی (شروله، بلونداکیتن و لیموزین) در مزرعه تحقیقاتی پژوهشگاه ابن سینا در سال ۱۳۹۳ شروع به فعالیت کرد.

د ر خاک بختیاری، از آغاز سومین یا چهارمین بارندگی ، حدود اواخر مرداد ماه در ییلاق و اوایل آبان در گرمسیر ، شخم و بذر افشانی شروع می شود. وی ادامه داد: از طرفی با مطالعه و برنامه ریزی دقیق در خصوص ظرفیت گاوهای بومی می توان پس از شناسایی و انتخاب گاوهای برتر بومی و با بهره گیری از فناوری های نوین تولید مثلی (استحصال سونوگرافیک تخمک، تولید آزمایشگاهی جنین و انجماد آن و در نهایت انتقال آنها به دام های با خصوصیات ژنتیکی معمولی)، امکان تکثیر نژادهای برتر بومی و بهنژادی آنها منطبق با شرایط اقلیمی کشور را امکان پذیر کرد.

در ۲ هفته پس از زایش درصد تری اسیل گلیسرول کبد بالا بود اما بین جیره ها اختلاف نبود. هنگام ایجاد تغییرات در کل جیره، اندازه گیری و بررسی درآمد خالص حاصل از شیر نسبت به هزینه مهم است تا مطمئن شوید که تغییراتی که درحال ایجاد آنها هستید همان نتایجی را بدهند که شما در جستجوی آن هستید. گاو را حرکت دهید تا ازمناسب بودن parsholdin،راه رفتن منظم گاو ولنگ نزدن آن، مطمئن شوید. آب تمیز و گوارا را به صورت آزادانه در اختیار دام های خود قرار دهید .

مدیران موفق واحد های تولید دامی با عجین نمودن هنر و تجربه ی گذشتگان با علوم پیشرفته ی تغذیه ای امروزی که آمیزه ای جالب توجهی را تحت عنوان مدیریت تغذیه ای به وجود آورده اند که با کاربرد علمی این برنامه ها در مزارع دامپروری و با سود آورنمودن این بخش تولیدی برای سرمایه گذاران این واحد ها که زمینه ی مطمئنی در رابطه با تضمین اقتصادی فعالیتشان فراهم می آورند.

نمونه سوالات درس پرورش گاو های شیری پیام نور مجموعهای است که به صورت کاملاً طبقهبندی شده برای علوم کشاورزی، مهندسی کشاورزی، مهندسی کشاورزی، علوم دامی و علوم دامی (تغذیه دام) به شکل کتابچه PDF عرضه گردیده است. اگر بالای لگن پر باشد و نوک دنده های کوتاه قابل مشاهده نباشد امتیاز بدنی مساوی 25/ 4 می باشد . زمانی که موارد سقطی در گله های گاو شیری به 5 درصد برسد میزان سقط در گله قابل توجه بوده و پیگیری های لازم جهت تشخیص عامل سقط و جلوگیری از ضرر اقتصادی در گله ضروری می باشد.

پس از اتصال دو بازوی پایینی باید ساق وسط را طویل نمود تا به گاو آهن برسد. وی افزود: تاسیس بانک جنین گاو در ابتدا با فعالیت های صورت گرفته در خصوص تاسیس مزرعه تحقیقاتی و تجهیز آزمایشگاهی آن، کار خود را در آن سال با مطالعه اولیه روی نژاد هولشتاین آغاز و پس از آن فعالیت خود را از سال ۱۳۹۵ بر روی نژادهای فوق متمرکز کرد. این مقاله ترجمه شده عواملی که باعث جفت ماندگی در گاو شیری میگردد را بر رسی میکند . این محصول علاوه بر تامین تمامی ریز مغذی های معدنی و ویتامینه مورد نیاز گاوهای شیری سوپر تولید، از فرمول بافرینگ انحصاری و لیزین و متیونین عبوری (محافظت شده در برابر تجزیه پذیری شکمبه) استفاده نموده است.

نگهداری و پرورش گاو های شیری می تواند به عنوان یکی از شغل های پردآمد محسوب شود. رشد کامل دام با مصرف کنسانتره متعادل میسر می شود. اثر افزايش مصرف سيلوی ذرت در جيره دام روی شدت تراکم دام در واحد سطح و نيز روی افزايش وزن روزانه حيوان در جدول 9- 6 آورده شده است. ذرت مقدار شیر گاو ها را افزایش داده ولی چربی شیر را کم می کند و باید به مقدار مشخص در دامها مصرف شود. عامل اصلي تعيين كننده, قيمت شير, چربي آن است در اروپا در سال 1890 يك آزمايش شيميايي جهت تعيين مقدار چربي شير, ارائه شد.

 مقدار مناسب استفاده از پیش مخلوط فوق، 50 کیلوگرم در هر تن از کنسانتره مصرفی می باشد. گاو در بعضی سرزمینها مانند هندوستان مورد احترام است نژادهای معروف گاو : نژاد هُلشتاین : از قسمت شمالی هلند است ، وزن ماده آن 550 کیلو و وزن نر آن تا یک تن می رسد . شما می توانید گوسفند سفارش داده شده را در محل مورد نظر خود وزن کنید . شیرازی ادامه داد: در حال حاضر تولید جنین گاو در دنیا به ویژه تولید آزمایشگاهی آن گذشته از فواید اقتصادی، به دلیل تسریع مقاصد به نژادی رو به افزایش بوده و ما نیز با توجه به مزایای آن می بایست در این جهت و با برنامه ریزی مشخص اقدام کنیم.

جنین های فاسد که بیش از 24 ساعت از سقط آن ها گذشته باشد. شیرازی تصریح کرد: در حال حاضر جنین های آزمایشگاهی تولید شده در مرکز تحقیقاتی و تجاری بایوفارم (Biofarm) در بیش از ۹ گاوداری صنعتی انتقال داده شد و گوساله های نژادهای مختلف جرزی، سیمنتال، بلونداکیتن، شاروله و لیموزین به دنیا آمدند. دوره حاملگی گاوها 9 ماه تقریبآ دو چند حاملگی بز وگوسفند (5ماه) میباشد و عمومآ گاو ها یک گوساله تولید میکنند به مثایسه بز و گوسفند که اینها بعضی وقت دو گانگی تولید میکنند در نتیجه این فکتورها گاوها در طول عمر خود چوچه کم نسبت به گوسفند وبز تولید میکنند.به خاطریکه گاو ها نسبت به نشخوار کننده گان کوچک قیمتی و با ارزش میباشد وبه همین علت مالداران گاو کم را نگهداری میکنند.

ما با هدف آسان نمودن خرید دام زنده برای مشتریان خود اقدام به ایجاد سیستم آنلاین فروش گوسفند زنده کرده ایم تا شما عزیزان بدون اتلاف وقت و تنها با تکمیل فرم موجود در سایت بازار گوسفند دام مورد نظر خود را انتخاب نمایید همچنین می توانید برای اطلاع از آخرین و به روز ترین قیمت گوسفند زنده با کارشناسان بخش فروش تماس بگیرید . پشته ها برای جلوگیری از فرسایش آبی و بادی، افزایش نگهداشت طولانی آب در خاک و ایجاد مرز بین قطعات زمین به کار گرفته می شود. تنظیم عمق کار : مشابه گاوآهن برگرداندار تنظيم عمق با تنظيم بازوهاي کششی پایین انجام ميشود.

از گاو نر جهت تخم کشی و شخم و باربری استفاده میکنند و گاو ماده را بیشتر جهت استفاده از شیر نگهداری مینمایند ثور بقر : چنین تا بدوشم من از گاو شیر تو این کار هر کاره آسان مگیر . همبستگیهای ژنتیکی افزایشی، محیطی و فنوتیپی بین دوره­های شیردهی متوالی (اول و دوم، دوم و سوم) بیشتر از دوره­های غیر متوالی (اول و سوم) بودند. تعداد رکوردهای مورد استفاده برای دورههای شیردهی اول، دوم و سوم به ترتیب 21346، 20828 و 12579 بود.

اگر گاو از مواد معدنی و ویتامینهای ضروری در بخش اول دوره خشکی محروم شود اثر این کمبود و محرومیت ممکن است تا بعد از زایش مشاهده نشود اما اثر منفی متعاقباً حتمی خواهد بود. نمونه جنین سقطی باید در ظروف مطمئن برای عدم نشت مواد قرار داده شود. پروبیوتیک های مخصوص گاو شیری با تقویت سیستم ایمنی و تولید بعضی از مواد ضروری از قبیل آنزیم ها و ویتامین های مورد نیاز این دام ها، باعث سلامت آنها شده و همچنین عملکرد تولید را نیز بهبود می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید