خیش/گاوآهن : ابزار سنتی برای شخم زمینهای زراعی – انسانشناسی و فرهنگ

علت دیگر محبوبیت گاومیش گلی رو باز بودن آن است. گاو خشمگین پس از به زمین زدن این گاو باز شاخ خود را در قفسه سینه او فرو کرد. در پایان سال بر ای هر جفت گاو بیست من گندم، بیست من جو و چهل من کاه دریافت می کرد. شاید عناصر نقشآفرینی خیلی برجسته نباشند و به طور واضح نشود حضور آنها را در بازی حس کرد. نکته مهم در اینجا که شاید شما هم حدس زده باشید این است که اسپرم قوچ گوسفند رومانف را برای یک میش نژاد خوب و محبوب خریداری کنید.

به صورت میانگین هر گوسفند رومانف در دوره آبستنی شش بره تولید می نماید. و همین امر نیز باعث شده است تا در مدت دو سال گوسفند اصیل این نژاد بتواند سه دوره زایش را تجربه کند. البته رکورد زایش 7 بره در یک بار زایش نیز در آمریکا برای این نوع دام ثبت شده است، تمامی این موارد حاکی از توانایی بالای این دام در تولید چندین بره در یک بار زایش می باشد. در نتیجه با خرید یک قوچ، گلهای محلی با ۷۰ راس میش در طی ۱۳ تا ۱۴ ماه با گلهای بالغ از نژاد میکس جایگزین میشود که خواص عالی چندقلوزایی، آمادگی جفتگیری در تمام فصول، آبستنی کوتاهتر، خوش پرواری و همساز بودن با محیط را دارا میباشد و زایش و بازده گله بین ۲ تا ۴ برابر افزایش مییابد.

جوجهکشی تخم نطفه دار مرغ ابریشمی کوپال طی ۲۱ روز انجام میشود. ولی شما میتوانید با مراجعه به میادین و بازارچههای عرضه دام در شهر خود از قیمت روز گوسفند رومانف اصیل مطلع شوید. بره رومانف بعد از گذشت 6 روز به خوردن علوفه مشغول میشود. در یکی از قصه های اصفهان به نام «باغ سیب»، ، پسر کوچک پادشاه برای یافتن دزد سیبی که قرار بود تبدیل به دختری شود و همسر آینده او گردد ، مراحل دشواری را پشت سر گذاشت تا در بیابانی به گاویاری رسید که مشغول شخم بود.

پادشاه خروس ها ظاهرا پیر و فرتوت شده است و برای همین به دنبال جانشینی شایسته برای تخت پادشاهی میگردد، تا پادشاهی سرزمین خروس ها را به او بسپارد. در ایران تمام فراورده هایی که از بوفالو ها تهیه می شوند به غیر از گوشت آن، مورد استفاده قرار می گیرد. بیشترین خواهان در بین این گوسفندان نوع ماده یا میش می باشد ولی ممکن است بر اساس نیاز دامدار این مورد به صورت تکی یا جفتی تهیه گردد. بهترین نتیجه از نظر تهیه بستر بذر در وضعیت گاو رو بودن خاک بدست می آید در زراعت سنتی، پس از دو شخم عمود بر هم توسط گاوآهن ایرانی، اقدام به بذرپاشی نموده و سپس بذر را با گاوآهنی که عمق کار آنرا کاهش داده اند با خاک اختلاط می دهند.با این حال عمق قرار گرفتن بذر در خاک قابل کنترل نیست.

همچنین می توانید برای بهره وری از اسپرم رومانوف از طریق مراکز عرضه اقدام به این روش کنید. بنابراین یکی از بهترین کارهایی که می توان از این نوع گوسفندان بهره برد مربوط به خرید اسپرم آنها می باشد. تا شما دامدارانی که به دنبال شناخت این نوع دام هستید بتوانید اطلاعات دقیقی را به دست بیاورید. که ما در این بخش از سایت شیپ98 به معرفی بیشتر آن خواهیم پرداخت، تا اطلاعات بسیار کاملی را در اختیار دامدارانی که قصد پرورش این نوع نژاد دام را دارند بگذاریم.

اما این نوع گوسفند از گوشت با کیفیتی نیز برخوردار میباشد. همین ویژگی چند قلوزایی باعث تمایز این نوع گوسفند و دام با سایر نژادهای موجود در بازار شده است. خروسهاتون رو از بین نژادهای خفن و متنوع انتخاب کنین و با جنگیدن، اونا رو تربیت کنین. فیلم خروس جنگی در مورد یک زن شوهری است که نقش زن را مریلا زارعی و نقش مرد را رضا عطاران بازی میکند این زن و شوهر همیشه در اینکه کار یکی کمتر است و یکی بیشتر کار میکند و سخت تر با هم دعوا و بحث داشتند تا اینکه تصمیم گرفتند جایشان را در کار با هم عوض کنند و تصمیم گرفته شد تا مرد کارهای زن که کارهای خانه داری و نگهداری بچه و درست کردن غذا هست انجام دهد و زن کارهای مرد که کار در رستوران و و اداره کردن رستوران را انجام دهد.اما مرد از پس کارهای خانه برنمیاید و درست کردن غذا و مرتب کردن خانه برایش سخت است به همین دلیل تصمیم میگیرد که خدمتکار برای خانه بگیرد تا کارهای خانه را برایش انجام دهد تا وقتی همسرش بیاید ببیند که شوهرش توانسته است کارها را انجام دهد.خدمتکار گرفتن مرد باعث شد تا بین زن و مرد دعواهای زیادی بیفتد و این دعواها فیلم را بسیار خنده دار کرده است…

در این میان نقش بخصوصی برای ایران قائلند زیرا مهد نژادهائی از سواران بیمانند همچون آشوریان و پارسیان بوده است (روسو، ص ۱۱۸-۱۱۹). یک مسکن خوب برای مرغ ابریشمی کوپال باید دارای سقف و دیوارهای محکم باشد. جثه این نژاد از لحاظ اندازه بزرگ بوده و دارای یک تاج از نوع نخودی می شود. در این بازی آیتم های زیادی برای آراستن خروس شما وجود دارد از نوع تاج خروس گرفته تا زره و حتی رنگ پرهای خروس. این نوع دام بعد از بلوغ و رشد تغییر رنگ داده و پشم آنها به رنگهای سفید و خاکستری تبدیل میشود. بعدها نژاد سلطان را با نژاد لهستانی آمیزش دادند که حاصل آن مرغ و خروسهای سلطان با تنوع رنگی بیشتر و کاکل انبوهتر و رنگهای کرم، قهوهای، سیاه سفید و…

تخم مرغهای این نژاد نیز به صورت سفید رنگ و کوچک تز از حد معمول میباشد. جفت گیری بره های کوچک باعث مرگ زود هنگام آن ها خواهد شد. بعد از مدتی همه شاهد بازدهی بی نظیر رومانف ها شدند و در نتیجه به مرور در کل دنیا پخش شد. بعد از مدتی وقتی مشاهده کردند که این نژاد دارای ویژگی های ظاهری و بخصوص دارای ویژگی چند قلوزایی می باشد، به کشورهای فرانسه و آلمان منتقل شدند. با این حال از سال 1979 و بعد از مراسم انتخاباتی که در شهر برگزار می شود معمولا شهردار منطقه ای را که قرار است فردی را معرفی کند که توپ را شلیک می کند مشخص می کند و این شورای شهر آن منطقه هستند که فرد مورد نظر را انتخاب می کند تا توپ را شلیک کند.

این تهیهکننده درباره اولویتهای شورای سینما اظهار داشت: حمایت و حفاظت و صیانت از اساس سینمای ملی باید اولین دغدغه شورا باشد. به علت حمایت از بازی سازان داخلی این بازی نسخه مود شده یا هک شده ندارد. اما مراسم سرود خوانی و طلب دعا و حمایت سنت فرمین از دوندگان به تاریخ 1962 باز می گردد. ممکن است در جلو گاو آهن قطعه قمه ای شکل و یا یک دیسک به نام پیش بر کاردی قرار داشته باشد که به باز کردن و شکافتن خاک کمک می نماید. وولف تمام خیشهای ایران را از نوع نوع سوزنی یا قلمی طبقه بندی کرده و نوشته است همه آنها از چوب سخت هستندو چوب طویل آنها با بندی چرمین به یوغ متصل می شود که روی شانه های حیوان بین گردن و کوهان او می افتد و با یک جفت میخ یوغ در جای خود نگاهداشته می شود و با بندهائی چرمین در زیر گردن گاو به هم بسته می شوند.

به سوی نیمروز، به راه خورشید فراز رفت، او این زمین را به «سووْرا» یِ زرین برسُفت و به «اَشْتْرا»بر ِشِفت» (اوستا، ج۲، ص ۶۶۶-۶۶۷) که «سووْرا» را خیش و گاوآهن ترجمه کرده و بعضی نیز آن را بیل و بیلچه و بعضی بوق و کرنا دانسته اند(وندیداد، ج۱، ص ۲۱۳- ۲۱۷). خطوطی که از نوک هر خیش موازی با محور طولی تراکتور رسم شوند از انتهای خیش بعدی بگذرند. هر کدام از نژادهای گوسفندان در جهان مخصوص یک نوع شرایط و یک منطقه خاصی هستند. در نژاد گوسفند رومانف میزان خالص گوشت به صورت تخمینی در حدود 58 درصد است که این مقدار در بقیه نژادهای گوسفند به 47 درصد گوشت خالص خواهد رسید.

دیدگاهتان را بنویسید