داستان و علت نامگذاری

درباره رژیم های ضروری یا مفید برای کاهش علائم بیماری های مرتبط با صدای زیاد روده ها توضیح داده شود. خشک شدن این دریاچه عواقب جبرانناپذیر زیست محیطی در پی خواهد داشت که یک مورد آن افزایش گرد و غبار و ایجاد معضلات مرتبط با آن است. وسعت حوضه آبریز دریاچه ۵۱۷۶۲ کیلومترمربع میباشد که از این مقدار حدود ۵۸۲۲ کیلومترمربع وسعت خود دریاچه مستقیماً با ارتفاع آب دریاچه رابطه داشته و با افزایش یا کاهش حجم آب آن تغییر پیدا میکند. برخی از برج ها نیز دارای سالن های ورزشی، سالن اجتماعات و آمفی تئاتر هستند که باعث افزایش قیمت متراژ هر واحد در آن برج می شوند.

با بررسیهای صورت گرفته، قطع آب رود هیرمند بهدلیل ذخیره بیشتر آب در پشت سد «کجکی» در افغانستان و تغییر مسیر این رود توسط افغانستان است.وی افزود: طی چند سال گذشته ساخت و سازهایی در این منطقه توسط افغانستان صورت گرفته که از سوی کارشناسان و مسئولان کشورمان نادیده گرفته شده بهطوری که تا چند وقت پیش حتی از تغییر مسیر این رود اطلاعی نداشتیم.در بازدیدی که اخیراً از منطقه انجام شده و همچنین تحقیقات اولیه نشان میدهد که مسیر آب این رود در برخی از نقاط توسط افغانستان منحرف شده است بهطوری که اصلاً آبی وارد حوزه آبریز ایران نمیشود.در حال حاضر آبریز رود هیرمند به حوزه آبی کشورمان بهطور کامل خشک شده است، این در حالی است که هنوز اقدام جدی از سوی دست اندرکاران امور آب کشور صورت نگرفته است و مسئولان تنها عدم بارش را بهعنوان علت خشکسالی ذکر میکنند.رودخانه هیرمند در افغانستان ۱۱۰۰ کیلومتر طول دارد و از کوههای «بابایغما» در مناطق مرکزی افغانستان سرچشمه میگیرد و استفاده از آب این رودخانه براساس توافقنامهای که در سال ۱۳۵۱ میان ایران و افغانستان به امضا رسیده، انجام میشود.

برخی از دریاچه های مصنوعی که در پشت سدها به وجود می آیند، از آب ذخیره شده در آنها برای تولید برق ، کشاورزی و آب آشامیدنی استفاده میشود ، مانند سد لتیان واقع در شمال تهران – گاهی دریاچه هایی در اطراف شهر به منظور تعدیل دمای هوا ، حفظ محیط زیست و توسعه گردشگری ایجاد میشوند مانند دریاچه مصنوعی شهدای خلیج فارس در چیتگر تهران. این تنهها، که قدری از آن از سطح آب دریاچه بیرون زده است بیشتر شبیه ریشههای درختان هستند و شاید در نگاه اول این تصور را در ذهن ایجاد کنند که درختانی به صورت برعکس قرار گرفتهاند.

آب چشمه مرغاب از لابه لای سنگهای آهکی واقع در رشته کوههای زاگرس بیرون میآید بنابراین آب آن بسیار زلال و گوارا است. آب کابل رود، ابتدا از بهم پیوستن اب دره سنگلاخ و درهٔ سرچشمه بوجود می آید که از ارتفاعات کوتل اونی کوه پغمان سرچشمه میگیرند. آب کابل رود، ابتدا از بهم پیوستن آب دره سنگلاخ و دره سرچشمه بوجود می آید که از ارتفاعات کوتل اونی کوه پغمان ( به ارتفاع 3670 متری ) سرچشمه می گیرد. این رود از ارتفاعات 3800 متری دامنه های غربی کوه پغمان و بهسود ، پنجاب و دایکندی ( میان دو کوتل اونی و حاجیگگ ) سرچشمه می گیرد .

رودخانه شهرچای یا برده سور از دره بیقار ترکیه سرچشمه میگیرد و پس از عبور از ناحیه کوهستانی دشت ارومیه از میان شهر عبور میکند و به دریاچه ارومیه میریزد. برای رسیدن به این دریاچه نیز باید مسافتی را میان جنگل پیاده روی کنید. شما می توانید اوقات فراغت خود را در این پارک سپری کنید و از امکانات تفریحی، فرهنگی و ورزشی آن مانند پیست دوچرخه سواری، زمین های بازی، پارک بانوان، باشگاه های اسب دوانی و باشگاه پینت بال استفاده نمایید. این نکته را هم باید بدانید که پیک­نیک در محوطه بام­ لند ممنوع است و اگر سبد مخصوص پیکنیک به دست دارید، باید از ورودی دیگری به جز ورودی بام لند استفاده کنید.

پس از هر بارش و تبخیر آب در این دریاچه، نمکهای موجود کَرتبندیهای زیبایی به شکل چندضلعی تشکیل میدهند که بسیار دیدنی است. رودخانه و یا چشمه مرغاب علاوه بر تغذیه سفره آب زیر زمینی به دلیل قابلیت نفوذ در بستر خاک تاثیر مستقیمی بر روی قنوات موجود درحریم و حواشی رودخانه دارد و از همین روی رودخانه مذکور شرایط تشکیل پرآب ترین قنوات دشت را فراهم کرده است. مدیران این شرکت میگویند در حالی که صحبتهای زیادی درباره ساخت خطوط لوله از رودخانهها و دریاچههای دور برای انتقال آب به کشاورزان وجود دارد، برنامهریزی و ساخت این پروژهها ممکن است سالها طول بکشد و در این سالها اقتصاد کشاورزی در کالیفرنیا نابود شود.

در اطراف دریاچه وان نیز رستورانهای زیادی قرار گرفته که پذیرای گردشگران هستند. اما در نظر داشته باشید با توجه به اینکه در این نوع عفونت حجم زیادی از آب بدن از دست میرود، باید املاح از دست رفته را بلافاصله جایگزین کرد. وقتی که ارتفاع آب به شصت جو میرسید مردم بسیار مسرور میگردیدند و وقتی که به شش جو تنزل پیدا میکرد علامت کم آبی و خشکسالی و نتیجه آن قحطی بود. با قطع آب هیرمند، تأمین آب شرب زمینهای کشاورزی منطقه سیستان و تأمین علوفه و آب مورد نیاز دامداریها و تأمین آب آشامیدنی بیش از ۴۰۰ روستا که فاقد لوله کشی آب هستند با مشکل مواجه شده است.بنابر برآوردهای کارشناسان کشاورزی، از ۱۲۰ هزار هکتار زمین کشاورزی در این منطقه امسال ۷۰ هزار هکتار زیر کشت رفته بود که ۸۰ تا ۱۰۰ درصد محصولات این زمین ها بر اثر خشکسالی نابود شده است.

6 – شرایط لازم برای تبدیل بخار آب موجود درهوا به مایع (تشکیل ابر و بارش باران ) را بنویسید.؟ عملکرد اصلی روده بزرگ، جذب مجدد مایعات، الکترولیت ها و ویتامین ها و سپس تشکیل و رانش مدفوع به سمت رکتوم برای دفع است. سرطانهای سمت راست با توده در سمت راست، کمخونی فقر آهن، ناراحتی بعد از غذاخوردن و مدفوع مثبت از نظر هم تظاهر میکنند. بعد از طی کردن این مسیر وارد راه فرعی که به سوی دو روستای صلاح الدینکلای سفلی و روستای چلندر میرود، قرار بگیرید و این مسیر را ادامه دهید تا به محیطبانی نوشهر برسید.

این جریان بطور پیوسته در مکان ادامه دارد و باعث تغییر شکل مکان ها می شود. این پژوهشگر ادامه داد: شبهقاره پهناور هندوستان که اکنون به چهار کشور هند، پاکستان، بنگلادش و سریلانکا تقسیم شده، هیچوقت حکومت ایرانی نداشته است؛ البته در مرزهای شمال غربی مدتی غزنویان حکومت داشتند اما هیچ حکومت ایرانی فراتر از رود سند وجود نداشته است، اما زبان فارسی در این شبهقاره گسترده چندین قرن بهعنوان زبان رسمی، اداری، حکومتی، دیوانی و ادبی آن سرزمین بوده است. ↑ «قتل عام میرزا اولنگ؛ تیرباران ۵۰ غیرنظامی، همدستی طالبان و داعش و انتقادات گسترده بر حکومت وحدت ملی افغانستان»، خبرنامه.

لِلیستاد را بر آن نهاده اند یعنی سدی که این دو شهر را به هم متصل میکند. کارون رودی 850 کیلومتری است و بسیاری از مناطق غرب ایران را آبیاری میکند. دریاچه هامون، با اختصاص حدود ۳۸۲۰ کیلومتر مربع وسعت در شرق ایران، سومین دریاچه بزرگ ایران بعد از دریاچه خزر و ارومیه به شمار می رود که در شمال استان سیستان و بلوچستان واقع شده است. سرچشمه هیرمند از کوه های «بابا» در ۴۰ کیلومتری در شمال غرب «کابل» از رشته کوه «هندوکش» در افغانستان سرچشمه می گیرد و در مسیر ۱۱۰۰ کیلومتری خود تا زمانی که وارد دریاچه هامون بین افغانستان و ایران شود، زمین هایی که در دو طرف رودخانه قرار دارد، را سیراب می کند و پس از عبور از «ریگستان» و دشت «مارگو» به ایران میرسد.

چشمه مرغاب در شرق رشته کوه «دالانکوه» و ۳۸ کیلومتری شهرستان تیران در استان اصفهان به سمت غرب و پس از روستای «قلعه ناظر» در عسگران قرار دارد. دریاچه نمک: دریاچه نمک در فاصله حدود 35 کیلومتری شمال شرقی شهرستان آران و بیدگل استان اصفهان و شمال کویر مرنجاب قرار دارد. ارتفاع متوسط دریاچه نمک از سطح دریاهای آزاد 707 متر است و قسمتهای شمالی دریاچه از ارتفاع کمتری برخوردار است. بیشترین عمق این تالاب 1/5 متر میباشد. بنابر این گزارش، سد کجکی ساخته شده روی این رودخانه ۱۰۰ متر ارتفاع دارد و حجم ذخیره آب پشت آن سه میلیارد متر مکعب است.

وقتی که این ارتفاع به حد اکثر می رسید مردم خوشوقت گردیده سدها را می گشودند و آب به قدر حاجت داخل نهرها می گردید. باید گفت ساکنین روستا تاکنون ارواحی را در این دریاچه ندیده اند. بصیری بیان کرد: آب این خشک رود فصلی از ارتفاعات جنوب غربی نی ریز، همجوار با شهرستان استهبان، به جنوب دریاچه بختگان سرازیر میشود. در ماه ثور براثر اب شدن برفها، آب این رودخانه زیادمی شود. هر چند سال یک بار ممکن است جای این چشمه ها تغییر کند و آب از سمت دیگری فوران کند. علیرغم محدود بودن تجهیزات فنی و امکانات رفاهی در زمان ساخت این سد، با تلاش شبانهروزی و دلسوزانه سازندگان آن، بعد از گذشت سالیان دراز از زمان بهرهبرداری، تاکنون ایمنی و پایداری سد مطلوب و قابل قبول بوده و مهمترین منبع تأمین آب کشاورزی زمینهای گلپایگان است.

در آب دریای خزر خبری از کوسه نیست، آب این دریا در دسته آبهای نیمه شور است و این آبزی تنها در آبهای شور زندگی میکند.خزر بعد از خلیجفارس و سیبری، از لحاظ ذخایر نفت و گاز موجود در ساحل و زیر بستر مقام سوم را دارد.۱۴. بعد از آنکه رود آغسو و آب پنج با آن یکجا می شود نام دریای پنج به خود می گیرد و پس از آنکه رودهای کوکچه ، وخش، کافرنهان، به آن می ریزد، دریای آمو نام می گیرد. رودخانههای مهم این کشور شامل رود آمو (جیحون)، سمنگان، بلخ، رود سفید، قیصار، رود مرغاب، هریرود، رود هلمند، خاشرود، فراه رود، رود کابل، رود پنجشیر، رود علی نگار، رود الیشنگ و رود کنر میگردد.

رود آمو (جیحون): از کوههای «پامیر» سرچشمه گرفته و حدود 1126 کیلومتر از طول آن در قسمت مرزهای شمالی افغانستان با تاجیکستان، ازبکستان و ترکمنستان است و بخشهایی از آن قابل کشتیرانی است. این رودخانه از ارتفاعات لعل وسرجنگل در ولایت غور سرچشمه میگیرد و از بهم پیوستن دو رود، درنزدیکی قریهٔ «شینیه دولت یار» به وجود می آید. به عبارتی این چشمه تنها جریان آب سطحی است که در این شهرستان قرار دارد و پس از طی مسافتی معادل ۱۰۰ کیلومتر به زاینده رود پیوسته و به نوعی از سرچشمه های آب زاینده رود است.

دیدگاهتان را بنویسید