سپس روی آن دابل کلیک کنید

ویندوز اکسپی که در اکتبر ۲۰۰۱ عرضه شد، یکی از محبوبترین سیستمهای عامل کامپیوتر در جهان بهشمار میرود که گفته میشود بیش از چهارصد میلیون نسخه از آن در حال استفاده است. شرکت مایکروسافت ویندوز اکسپی را به منظور به روز کردن رابط کاربری (ظاهر سیستمعامل)، افزودن ویژگیهای تازه، یکدست کردن «مبنای کد» بین اعضای مختلف خانواده مایکروسافت ویندوز و فراهم آوردن یک پلتفرم باثباتتر، پایهگذاری و در سال ۲۰۰۱ روانه بازار کرد. ویندوز اکسپی بر روی هسته ویندوز انتی و ۲۰۰۰ پایهگذاری شد و جانشین دو ویندوز ۲۰۰۰ و امای گردید.این سیستم عامل از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۱پرفروش ترین سیستم عامل کامپیوترها بود و همچنان از آن درکنار ویندوز ۷ به عنوان موفق ترین ویندوز تاریخ شناخته می شود.

DHCP یا قرارداد پیکربندی پویای میزبان فرایندی است که ویندوز برای پیکربندی و اختصاص یک آدرس آیپی به دستگاه وایرلس سازگار استفاده میکند که شامل کامپیوتر شما نیز میشود، بنابراین باید فعال بودن آن را مورد بررسی قرار دهیم. قیمت 349 پوندی و نسبتا ارزان آن ویژگی مثبت این تبلت مبتنی بر ویندوز آر تی به شمار می رود. قدم اول: یک تب جدید در مرورگر خود باز کرده و سپس آدرس آیپی روتر خود که معمولا ۱۹۸.۱۶۸.۱.۱ است را وارد کنید، البته شاید آدرس آیپی روتر شما متفاوت باشد و نیاز به بررسی راهنمای آن داشته باشید. در قسمت Exclusions بر روی گزینه Add or remove exclusions کلیک کنید و سپس در صفحه جدید بر روی Add an exclusion کلیک کنید و فایلی را که ویندوز اجازه نصبش را نمیدهد انتخاب کنید.

R و msconfig را تایپ کنید در کادر Run در تب بوت، ورودی مورد نظر را در لیست انتخاب کرده و روی دکمه Set as default کلیک کنید. به دلیل دسترسی باورنکردنی- با توجه به این که تقریباً هر سیستم کامپیوتر اکنون دارای چندین پورت USB است که می توانید از آنها برای اتصال دستگاه های خارجی استفاده کنید- این روش را به یکی از آسان ترین، سریع ترین و کارآمدترین روش های نصب ویندوز تبدیل کرده است. جزو روش های برای حل مشکل نجستن شبکه های وای فای است.

ممکن است بخواهید از بخش های مختلف اسکرین ویندوز عکس بگیرید. قدم چهارم: در این بخش ابتدا باید روی گزینه «(Internet Protocol Version 4 (TCP/IPv4» کلیک کرده و سپس Properties را انتخاب کنید. قدم دوم: دو بار روی گزینه آداپتورهای شبکه کلیک کرده و با کلیک راست روی آداپتور شبکه خود، گزینه آپدیت درایور را انتخاب کنید. مانند قبل گزینه Properties را انتخاب کرده ولی این بار روی «Configure» کلیک کنید. قدم پنجم: گزینه «Use the following IP Address» را انتخاب کرده و سپس اعداد را وارد کنید. قدم اول: عبارت «View Network Connections» را جستجو کرده و آن را باز کنید.

قدم اول: کنترل پنل را باز کرده و با جستجوی عبارت «Windows Defender Firewall»، آن را باز کنید. قدم دوم: روی آداپتور شبکهای که در حال استفاده از آن هستید، کلیک کرده و گزینه «Diagnose» را انتخاب کنید. برای مثال میتوان به سرفیس اشاره کرده که مایکروسافت برای آن راهنمای مخصوص به خود را منتشر کرده است. پس از این کار، دستگاه شما دوباره به شبکه وصل میشود و ویندوز به صورت خودکار یک پروفایل جدید ایجاد خواهد کرد. در پنجره ی جدید عبارت windows searchرا بیابید. قابلیت کاربردی دیگری که برای افزایش بهرهوری و چندوظیفگی به ویندوز ۱۱ اضافه شده است، چیدمان اسنپ (Snap layout) نام دارد که به کاربر امکان میدهد پنجرههای باز را در قالبها و چیدمانهای مختلف، مرتب کند.

با این وجود توسعهدهندگان به تازگی قابلیتی جالب در اندروید 13 کشف کردهاند که به این سیستم عامل اجازه میدهند ویندوز 11 را به صورت کامل اجرا کند! ویندوز XP ویرایش Tablet PC برای اجرا در پلت فرمهای Table PC طراحی شدهاست. سالهاست که از زمان طراحی ویندوز، آیکنهای نوار وظیفه ویندوز در سمت چپ قرار داشته است. در ویندوز XP، واسط گرافیکی کاربر کاملاً از نو طراحی شدهاست و بسیار کاربر پسندتر از نسخههای قبلی ویندوز مایکروسافت است. برای مشاهدهی فایلهایی که گزینهی مخفی یا Hidden در تنظیمات آنها انتخاب شده است، مراحل زیر را دنبال کنید.۱- فایل اکسپلورر را باز کنید.

قدم دوم: روی نام شبکه وای فای خود کلیک کرده و گزینه «Forget» را انتخاب کنید. اگر از تبلت یا لپ تاپ استفاده میکنید که آن را به یک مانیتور اکسترنال متصل کرده و سپس آن را جدا میکنید، ویندوز ۱۱، بهطور خودکار پنجرههایی را که روی مانیتور اکسترنال قرار داشتند، مینیمایز شده و در صورت اتصال مجدد مانیتور اکسترنال، بهطور خودکار در همان مانیتور باز خواهند شد. البته نسخههای متفاوتی از این ویندوز وجوددارد ولی پرمصرف ترین نسخه آن بر روی سیستمهای خانگی و اداری ویندوز ایکس پی پروفشنال بود که محبوبیت بسیار زیادی در بین کاربران ایرانی داشت.

ویندوز XP در ویراشهای مختلفی ارائه شدهاست که از رایجترین آنها میتوان به ویندوز XP ویرایش خانگی برای کاربران خانگی ویندوز XP حرفهای که قابلیتهای دیگری همچون پشتیبانی از دامنه ویندوز سرور را دارد مناسب کاربران حرفهای و تجاری است، اشاره کرد. 2- در پنجره ای که باز می شود با سه گزینه مواجه می شوید آن ها را به حالت پیش فرض رها کرده و دکمه Next را انتخاب کنید .

آداپتور شبکه برای کار کردن به انرژی نیاز دارد و این امکان وجود دارد که تنظیمات مدیریت توان ویندوز ۱۰ برای صرفهجویی، تامین انرژی آن را متوقف کنید. قابلیتهای مدیریت نرمافزاری جدیدی در XP معرفی شدهاند که کاربران را از جهنم DLLها که در نسخههای قبلی همه را به ستوه درمیآورد، رهایی میبخشد. تعدادی از کاربران به این موضوع اشاره کردهاند که با تغییر پهنای کانال به خودکار، مشکل پیدا نکردن وای فای در ویندوز ۱۰ را برطرف کردهاند، بنابراین امتحان کردن این کار ضرری ندارد و ضمنا میتوانید بعدا آن را تغییر دهید.

همچنین امکان دانلود آن به صورت رایگان از گوگل پلی هم فراهم است. ویندوز ۱۰ اکنون به صورت رایگان و در دسترس است و امیدوارم شما آخرین نسخه ویندوز ۱۰ را در لپ تاپ / رایانه شخصی خود نصب کرده باشید. فراموش نکنید که سیستم خود را مجددا راه اندازی کنید تا تغییراتی که قبلا ایجاد کرده اید ذخیره شود. پس از ذخیره تنظیمات، میتوانید کامپیوتر خود را ریبوت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید