نکات کاربردی در تغذیه گاو شیری – Faraz Daneh Avand

این امر به خصوص در زمانی که گاوداری به صورت کشت و صنعت باشد ، بسیار مشهود است . گاوهایی که علوفه ی نامرغوب یا فقیر از ویتامین A دریافت می کنند ، باید این ویتامین ها را به صورت مکمل خوراکی دریافت کنند. در صورت کمبود تاخیر در بلوغ جنسی ، سقط ، جنین مرده یا ضعیف ، جفت ماندگی و متریت اتفاق می افتد . کمبود سلنیوم میتواند عامل سقط نیز باشد. از مشکلات زیادی دریافت کردن ید سقط جنین ، کاهش مقاومت در برابر بیماری و عفونت ها می باشند .

در هنگام مطالعه در مورد مشکلات تولید مثلی گله ، تغذیه باید همواره مد نظر باشد . استفاده از مکمل نیاسین که ممکن است از دوره ی خشک آغاز شده باید برای گاوهای پر شیر ادامه یابد در این حالت مصرف غذا احتمالاً بیشتر و احتمال بروز کتوز کمتر خواهد بود . لنگش در گاو شیری هم بر تولید شیر و هم بر عملکرد تولید مثلی تاثیر گذاشته و عمر اقتصادی دام را کاهش می دهد. اگرچه نقش متیونین در رشد جنین گاوها ناشناخته است ولی شواهدی وجود دارند مبنی بر اینکه دسترسی بدن به اسیدآمینه متیونین، وضعیت جنین را در گاوها تغییر میدهد.

همانطور که دیدید فعالیت ها و موارد مختلفی وجود دارند که وقت دامداران موفق را پر می کنند، ولی با برنامه ریزی و مدیریت افرادی که در تماس مستقیم با گله هستند، این مدیران برتر قادر به اداره بهتر امور و موفقیت در امر تولید مثل خواهند بود. غلات و علوفه یونجه را در معرض مستقیم نور آفتاب قرار ندهید. امروزه نژادهای بسیار فرآوان و گوناگونی از مرغ و خروس ها در دنیا موجود است که به جهت تولید گوشت و تخم مرغ مورد توجه ، اصلاح نژاد ، تکثیر و پرورش قرار گرفته اند ، در این میان نژادهای مرغ و خروس زینتی از لحاظ اقتصادی و تولید گوشت و تخم مرغ ، توجیه اقتصادی نداشته و صرفاً به عنوان پرنده زینتی مورد توجه می باشند.

ب ــ کم بودن آهن شیر باعث تولید گوشت سفید و نیزچربی زیادآن ( شیر) باعث افزایش چربی بین عضلانی می شود که گوشت را لذیذ می کند. و در بره ها مصرف زیاد آن باعث نرمی چربی لاشه می شود که روی بازارپسندی گوشت تاثیر دارد. برای آشنا با آن می توانید به مقاله معرفی گوسفند سافولک گوشتی و چند قلوزا مراجعه کنید. این نوع گوسفندان در هر دوره زایمان قادر هستند چند قلو بره را به دنیا بیاورند.

گاهی دامدارانی که مشکلات تولید مثل را در گله های خود تجربه کرده اند ، از این که این مشکلات با تغذیه در ارتباط است تعجب می کنند ، هر چند که کمبودهای تغذیه ای یا جیره های نامتعادل ،یکی از علل کاهش راندمان تولید مثل هستند . عواملی همچون ضعف در فحل یابی یا مشکلات بهداشتی گاوداری و بهداشت خود گاو هنگامی که مشکلات تغذیه ای فاحش نیستند ، نقش خود را بیش از تغذیه ایفا می کنند . عدم موفقیت در راندمان تولید مثلی می تواند ناشی از بیماری ،مسمومیت و مشکلات مربوط به مدیریت باشد .

کمبود مواد معدنی ، میزان ناکافی ویتامین ها عدم تعادل انرژی و پروتئین و دریافت بیش از حد پرو تئین به عنوان عوامل ناباروری و کاهش راندمان تولید مثل شناخته می شوند . از طرف دیگر دریافت بیش از حد انرژی نیز گاوها را به سمت چاق شدن و باز مشکل کاهش تولید مثل سوق می دهد ، به طوری که در این گاوها جفت ماندگی نیز به میزان نسبتاً زیادی دیده می شود . کمبود انرژی باعث بالاتر رفتن میزان فحلی خاموش نیز می شود .نکته ی دیگر آن که یکی دیگر از عواملی که تحت تاثیر بالانس منفی انرژی باعث بالارفتن گوساله زایی و کاهش تولید مثل می شود ، کم شدن وزن در اوایل شیر دهی است .

حداکثر کوشش در رابطه با تداوم شیر دهی در حد امکان به عمل آید. ۱۲- تدابیر لازم جهت به حد اقل رسانیدن تلفات خوراک را به عمل آورید . ۳- جهت مصرف حداکثر میزان خوراک اختصاصی که خوش خوراکی جیره مد نظر بوده و برای این منظور از اقلام خوراکی متنوع و با کیفیت خوب استفاده نمایید. از تغذیه ی زیاد مواد معدنی باید خودداری کرد به ویژه مخلوط بافر های نمک های سدیم و مصرف نمک طعام را باید به حداکثر ۲۸ گرم در روز محدود نمود . باید مطمئن شد که هر گاو به طور روزانه ۱۵-۲۰ گرم ید دریافت کند.

کشاورزی واقعی یعنی شخمی که نیروئی دستگاه شخم زنی را به دنبال خود می کشد، وقتی به منصه ظهور رسید که کشت ابتدائی توسط کج بیل با دامپروری مشارکت کردند و از گاو نر برای کشیدن دستگاه شخم زنی یا خیش استفاده شد (دیگار، انسان و حیوانات اهلی، ص ۹۷-۹۸). وقتی مقدار پروتئین قابل تجزیه در شکمبه افزایش یابد یا حیوان انرژی کمی دریافت کند ، آمونیاک به سیستم پروتئین میکروبی ملحق نشده و به داخل خون جذب می شود به این ترتیب این میزان زیاد آمونیاک و اوره در خون ممکن است سبب کاهش باروریشود.

بهترین کار این است که حیوانات را فوری بعد از تولد در دومین یا سومین شیردهی ( وقتی تولید شیر در بیشترین حد ممکن است) تا زمانی که شیرگروه اول رو به خشک شدن باشد برای خرید نیمه دوم گله صبر کنید به این ترتیب مزرعه شما ظرفیت یک سال کامل تولید شیر را دارد. شیر اسکیم از جدا سازی کل چربی از شیر تازه ساخته می شود. گفته می شود که بازدهی مصرف انرژی برای بافت سازی به هنگام شیر دهی بیشتر از دوره ی خشک است . خشک کردن پستان آب باقیمانده از شست وشو را از سر پستانک ها و زیر پستان برداشته و بنابراین از آلودگی شیر جلوگیری می نماید.

مصرف زیاد نمک موجب نگهداری آب در بدن و ایجاد خیز یا ادم در برخی گاوها به ویژه تلیسه های شکم اول می شود . بدین نحو انرژی موجود در بافت های بدن بسیج می شوند و کاهش وزن رخ می دهد . بازگشت به سیکل فحلی بستگی به بالانس منفی انرژی در سه هفته ی اول شیردهی دارد . اکثراً گاوهای پر تولید در ابتدای دوره ی شیر دهی دارای بالانس منفی انرژی هستند به دلیل این که نمی توانند غذای کافی برای برآوردن نیازهای تولید بالای خود دریافت کنند . فاکتور های وابسته به این بالانس منفی انرژی به عنوان دلایل شکست در باروری تلقی می شوند.

انرژی دریافتی در بسیاری از گله ها مهمترین فاکتور موثر بر راندمان تولید مثل است . اگر این نیازها برطرف نشوند ، تولید مثل گامی به عقب بر می دارد و کاهش درصد باروری را شاهد می شویم . دریافت بیش از حد انرژی در اواخر دوره ی شیر دهی یا در دوره ی خشکی می تواند سبب چاقی گاوها و کاهش بازده تولید مثل در دوره ی بعد شود .

دیدگاهتان را بنویسید