نگاهی نو به بافرها در صنعت گاو شیری؛ کنترل اسیدوز یا بهبود بازده خوراک؟

تجربتهتان را از سفر به سرعین و گاومیش گلی برای ما بنویسید. 5. شیر گاومیش منبع غنی پتاسیم است که اتساع عروق را بهبود میبخشد و فشار خون را کاهش میدهد. در بسیاری نقاط جهان رکورد ۱۴ بره در دو زایش متمادی یک میش ثبت شده است. پس از زایش ٬ تولید شیر به سرعت افزایش می یابد و در 6 تا 8 هفته به بیشترین مقدار می رسد اما مصرف غذا نسبت به نیازهای تولید ٬افزایش نمی یابد به گونه ای که بیشترین مقدار مصرف ماده ی خشک 12 تا 15 هفته پس از زایش خواهد بود از این رو بیشترین ماده گاوهای شیرده برای 8 تا 10 هفته در حالت تعادل منفی انرژی خواهند بود .

مکانیسم افزایش SA به وضوح درک نمی شود؛ با این حال، محققان گزارش کرده اند که SA می تواند در زنجیره پایان بسیاری از پروتئین های فاز حاد به عنوان نشانگر برای تعیین غلظت پروتئین فاز حاد استفاده شود. از آنجا که SA معمولا به گلیکوپروتئین ها، گلیکولیپید ها، الیگوساکارید ها و پلی ساکارید ها محدود می شود، مقدار کمی از آن در بدن آزاد است. بیش از سه چهارم گاوها جفت خود را تا شش ساعت بعد و تعداد کمی از گاوها 12 ساعت بعد از زایمان جفت خود را دفع می¬کنند (Joosten و همکاران، 1998). آثار نامطلوب جفت¬ماندگی بر کارایی تولید¬مثل، تولید شیر، بیماری¬های بعد از زایمان و گاو¬های حذفی وقتی جفت بیش از 12 ساعت باقی بماند دیده می¬شود.

6- گاوها علاقه خاصی به استفاده از علوفه های تازه و آب دار دارند ٬ در صورت در دسترس و ارزان بودن در تغذیه ی آن را به کار ببرید . با این حال توصیه ما این است که اگر انباری یا سوله کوچکی دارید، به جهت حفظ سلامتی گوساله تازه متولد شده ، این دام زنده را جدا از گله نگهداری کنید. در طول هفته دو وعده سبزی تازه (به صورت خورد شده) نیز به خروس لاری بدهید. آیا داخل بدن خروس آیام سمانی نیز سیاه است؟ عکس مربوط به خروس پایینی می باشد. جوجه خروس ها در اوایل 4 یا 5 ماهگی از نظر جنسی فعال هستند ، اما برای باروری (Fertility ) بیشتر و موثرتر جفتگیری را تا 6 ماهگی باید به تاخیر انداخت .

به باقیماندن جفت بیش از 24 ساعت پس از زایش، جفت¬ماندگی می¬گویند. در یک مجموعه، بیش از نیمی از گاوهای مبتلا به جفت¬ماندگی، جفت را طی مدت پنج تا هفت روز بعد از زایمان خود به خود دفع کردند (Van Werven و همکاران، 1992). اما در تجربه¬ی دیگر، وقتی جداشدن جفت با کشیدن پرده¬ها با دست آزمایش شد، مشخص گردید که در 50% گاوهای مبتلا جفت¬ماندگی پرده¬ها بین روزهای دو تا چهار بعد از زایمان شل و در رحم شناور بودند. پروژسترون بیش از استروژن، کلاژناز رحمی را مهار، و جمع شدن رحم را کند می¬کند.

این واقعیت که باقی ماندن جفت در زایمان قبلی عامل مستعد کننده¬ی مهمی است پیشنهاد می¬کند که جفت ماندگی ممکن است تا حدی بروز تصادفی ژن غیر طبیعی باشد که جمع شدن رحم، از جمله پروتئولیز کوتیلدون را تنظیم می¬کند. اولین و اصلی¬ترین عامل مؤثر در جفت¬ماندگی مرده¬زایی می¬باشد به طوری که خطر وقوع جفت¬ماندگی در مرده-زایی در مقایسه با گاو¬های زنده¬زا بیشتر است. انجام نشدن پروتئولیز کوتیلدونی (لیز شدن کلاژن) به نظر می¬رسد عامل اصلی باقی ماندن پرده¬های جفت باشد ( Hur و همکاران، 2011). اگر سیستم¬های چسبیدنی جفت به شکل آنزیمی از بین نرود، پرده¬های جنینی باقی می¬مانند.

با توجه به پژوهشی که مهنانی و همکاران در سال 1394 انجام داده¬اند درصد ابتلا به جفت¬ماندگی در چند سال اخیر روندی رو به رشد داشته است. با توجه به اینکه در این چند ساله اخیر تولید شیر گاوها به دلیل اصلاح ژنتیکی افزایش یافته است. 5. از دیگر مزیت های شخم زدن با گاو آهن از بین بردن حشرات، تخم و یا لارو آنها می باشد که منجر به پاک سازی خاک می گردد که تاثیر بسزایی در رشد و نمو گیاهان خواهد داشت. این امر به آنها کمک میکند تا بهتر نفس بکشند و خس خس نکنند. 20- در موقع استفاده از جیره های حاوی ذرات ریز یا آردی به منظور بازده بهتر خوراک مصرفی و جلوگیری از ضایعات تنفسی ٬ از مواد خیس کننده و چسباننده نظیر چربی یا ملاس استفاده کنید .

جهت جلوگیری از بروز و گسترش عفونت باید از آزمایش های خونی و … نوشتن جیره مناسب برای دام و طیور از مهمترین اصول پرورشی جهت نیل به کاهش هزینه های تولید و حداکثر کردنبازده تولید و درآمد می باشد. ضمن آنکه پائین آوردن هزینه پروتئین در جیره گاوهای شیری به معنی افزایش سود دامدار می باشد. بنابراین هر چقدر گاوهایی با ظرفیت های تولیدی بیشتری نگهداری شده و زمینه ی بروز توانایی های آنها نیز مساعد گردیده و هزینه های غذایی کاهش یابد ٬حرفه ی گاوداری از سود آوری بیشتری برخوردار خواهد بود .

مدیران موفق واحد های تولید دامی با عجین نمودن هنر و تجربه ی گذشتگان با علوم پیشرفته ی تغذیه ای امروزی ٬آمیزه ای جالب توجهی را تحت عنوان مدیریت تغذیه ای به وجود آورده اند که با کاربرد علمی این برنامه ها در مزارع دامپروری و با سود آورنمودن این بخش تولیدی برای سرمایه گذاران این واحد ها ٬ زمینه ی مطمئنی در رابطه با تضمین اقتصادی فعالیتشان فراهم می آورند . به این ترتیب، با خرید دام خوب و پرمحصول هم تولید خوبی خواهید داشت و هم دام های نامطلوب و کم محصول خود را کم کم با دامهای پرمحصول ، عوض کرده و نژاد گاوهای خود را اصلاح می کنید.

برای خرید گوسفند زنده باید به نکاتی توجه کنید که از سلامت گوسفند خریداری شده اطمینان پیدا کنید. در بررسیی، تولید PGF2α به وسیله کوتیلدون¬های گاو موقعی که پرده¬ها جدا شدند افزایش یافت در صورتی که تولید PGE2α موقعی که پرده¬ها باقی ماندند افزایش یافت. مقاومت به انسولین به وسیله پاسخ بافت های حساس به غلظت طبیعی انسولین تعیین می شود. اسید سیالیک (SA)، یک مشتق استیله از نورآمینیک اسید است که به طور گسترده ای در بافت های پستانداران توزیع می شود. به علاوه معلوم شده است که گلکوکورتیکوئیدها کلاژنازها را کاهش می¬دهند.

سرده اصلی Echium است و از آنگونههای متعددی مجزا میشود که هرکدام به یک منطقه جغرافیایی مربوط میشود. در گذشته آب اضافی چشمه از کنار حوضچه آن به نهری میریخته و این آسیاب را به حرکت در میآورده است. باید توجه کنید که گاو مورد نظر به طور مرتب واکسینه شده است و کارت بهداشت دارد . مقاومت به انسولین به صورت وضعیتی که جهت ایجاد پاسخ نرمال به مقادیر بیشتری از انسولین لازم است.

از مهمترین و متداول ترین سوالات که مشتریان از ما میپرسند مربوط به وزن گوسفندان می باشد. روزی شیطان به ما گفت: « اگر گاوها شورش کنند، در دنیای انسان، انقلاب روی خواهد داد. ما آخرین ورژن این بازی را با لینک مستقیم خدمت شما عزیزان ارایه کردیم. به این دلیل، پیشنهاد شده است که در گاوهای مسن¬تر باقی ماندن جفت، عدم دفع جفت طی شش ساعت بعد از زایمان است. نژادهای گاو را می توان بر اساس استفاده های که از آنها میشود به شیری ، گوشتی و دو منظوره تقسیم کرد.

جهت افزایش دقت انتخاب لازم است رکورد هر حیوان به طور صحیحی معرف ظرفیت ژنتیکی آن حیوان باشد ولی در واقع رکورد های تولید شیر علاوه بر نژاد تحت تاثیر عوامل محیطی مختلفی نظیر اثرات گله ٬ سال زایش ٬دفعات دوشش در روز٬ طول شیر دهی قرار دارد که در زیر به طور خلاصه به آنها اشاره میکنیم . 18- برای مقابله با عوارض مصرف جسم خارجی احتمالی ٬ مگنت یا آهن ربا به حیوان بخورانید . خوب است بدانید که قد حیوان اثری در شیردهی آن ندارد. مدیریت تغذیه ای دوره خشکی وضعیت متابولیکی گاو را در شیردهی بعدی تحت تاثیر قرار می دهد چرا که بیشتر گاوهای شیری از ذخایر بدنی خود در ابتدایی دوره شیردهی استفاده می کنند.

بازگشت به سیکل فحلی بستگی به بالانس منفی انرژی در سه هفته ی اول شیردهی دارد . همچنین مهم ترین نشانه های یک گاو شیری خوب را به شما معرفی کنیم . امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. سعی شده شما را درخرید یک گاو شیری خوب و پرمحصول یاری کنیم . سطح درآمد یک واحد گاوداری بستگی به میزان تولید و هزینههای آن دارد که از این میان خوراک مصرفی با حدود 60-65 درصد بیشترین نسبت هزینهها را به خود اختصاص میدهد. نوع و مشخصات شیر آن شباهت زیادی به جرسی دارد.

چرا شیر گاو جرسی بد است؟ وزن یک گاو بر اساس نژاد آن از ۶۵۰ تا ۸۵۰ کیلو متغیر است ، جثه نژاد هلشتاین از بعضی از نژادهای دیگر مانند جرسی بزرگتر است و این موضوع به خودی خود، یکی از عوامل آسیب رسان است. پیش از اینکه به بررسی نحوه دریافت مجوز گاوداری بپردازیم ، باید بدانیم که این مجوز تحت عنوان پروانه تاسیس دامپروری های صنعتی و نیمه صنعتی است. در این کلاس دانشجویان و فارغ التحصیلان علوم دامی و دامپزشکی، کارشناسان دامپروری و دامپروران می توانند جیره نویسی گاو شیری را بصورت کاملا کاربردی با نرم افزار جیره نویسی فارسی شرکت دامیران یاد بگیرند.

بخش دامپروری شرکت مگسال شامل : واحد گاوداری شیری است . توزیع زمان باقی ماندن جفت دو حالته گزارش شده است، اولین حداکثر در روز سه بعد از زایمان و دومین حداکثر تا روز هفت بوده است. 3- جهت مصرف حداکثر میزان خوراک اختصاصی ٬ خوش خوراکی جیره مد نظر بوده و برای این منظور از اقلام خوراکی متنوع و با کیفیت خوب استفاده نمایید . در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت یوفایل خریداری و دانلود نمایید. در نتیجه می توانید به راحتی پیروز میدان مبارزات باشید.

دیدگاهتان را بنویسید