هنر گفت و گو ـ علی فراستی با هوشنگ سیحون – فروشگاه اینترنتی بوم

منطقه ای که در بین این دو رود قرار گرفته است، به عنوان میان رودان، بین النهرین یا الجزیره شناخته می شود و در طول تاریخ به عنوان یکی از مهم ترین مکان های خاورمیانه از آن یاد می شود، چرا که نزدیک بودن به رودخانه همواره در طول تاریخ اهمیت بسیار زیادی داشته است و مردم این منطقه برای تامین آب خود تصمیم گرفتند تا در منطقه بین النهرین ساکن شده و از آب دجله و فرات برای زندگی استفاده کنند. اگر چه برخی از این نام های خارجی در سازمان ثبت احوال ایران قابل پذیرش نیست، اما ممکن است مثلا از محبوب ترین اسم های انگلیسی یا لاتین به عنوان اسم اسب خارجی با معنی استفاده کنید و یا حتی برای عروسک فرزندتان این نام ها را به کار ببرید.

در بخش اول اگر بخواهیم رود فرات را به شما معرفی کنیم و در رابطه با این محل توضیحاتی را ارائه دهیم باید گفت که این رود در غرب کشور عراق قرار دارد و متشکل از دو شعبه به نام قره سو و مرادچای است که سرچشمه آن ها در نزدیکی رود ارس بوده که در شرق منطقه آناتولی کشور ترکیه واقع شده است. فرات که به فارسی نو به آن پالاد نیز گفته می شود، یکی از دو روز بزرگ منطقه بین النهرین یا میان رودان است که از کوهستان های شرق آناتولی که در کشور ترکیه واقع شده سرچشمه گرفته و به سمت کشورهایی چون سوریه و عراق روانه می شود و در نهایت به خلیج فارس می رسد.

لنگر بیندازم و عاشقی کنم یا چتر بردارم و دلبری کنم ؟ زیر اوار مصیبت یا ک بارون با توام.. به گفته یک عکاس روسی به نام Kristina Makeeva با وجود اینکه ضخامت یخ در نقاطی به ۵ فوت (۱٫۵ متر) می رسد، شما می توانید به صورت مستقیم ماهی ها، گیاهان و سنگ ها را در زیر سطح آن تا عمق ۱۳۰ فوتی (۴۰ متری) ببینید. برخورد شهاب سنگ های بزرگ با زمین نیز می تواند موجب ایجاد گودال و فرو رفتگی شود.

گاهی اوقات قسمتی از زمین به تدریج فرو می نشیند و آب رودخانه ای به درون آن می ریزد و دریاچه ای ایجاد می شود. گاهی اوقات گدازه ها در امتداد دره ای جاری می شوند و سدی در برابر رودخانه به وجود می آورند. بارش های اخیر و جاری شدن سیلاب نیز نتوانست حداقل مرهمی برای زخم خشکیدگی تالاب های فارس شود و کارشناسان می گویند این بارشها تغییری در وضعیت دریاچه های استان ایجاد نکرده است.

دریاچههای در حال خشک شدن در دنیا کدامند؟ به گزارش تفسیری نوساز، فتحعلی همتی در بازدید از غرفه خبرگزاری فارس در نوزدهمین نمایشگاه بین المللی مطبوعات وخبرگزاریها در گفتوگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: شهر تازه پرند در ناحیه جنوب غربی تهران از ۱۷مرداد ماه به شهرداری سپرده شده است و از آنجا که این ناحیه در منطقه گرم و خشک واقع شده راه اندازی دریاچه مصنوعی در این منطقه در دستور کار قرار گرفته است. لذا کوروش شهر کوروپولیس را در جایی ساخت که مسلط به گدار سیحون باشدوپادگان آنجا نگذارد که قبایل صحرانشین مسقند از آن رود عبور نمایند.

اینجا مناظری از رود فرات را میبینید و متوجه میشوید در کنار چه آبی چندین ساعت در خیمه های کربلا همه تشنه بودند . منبع اصلی آب دریاچه ها، رودخانه، آب های زیرزمینی، یخچال، بارندگی و آب دریا است. انتخاب محل اقامت یکی از دغدغههای اصلی سفر است. شهر خودروهایلوکس در پرند شهر جدید پرند در یک ماه اخیر مقصد سفر یک روزه تعدادی سرمایهگذار حوزه گردشگری بوده و مذاکراتی بین سرمایهگذاران و مسوولان پرند برای راهاندازی مراکز تفریحی و جاذب گردشگر انجام شده است. بنابراین، توصیه میکنیم تا در نزدیکیهای این دریاچه و در داخل شهر ویلایی را خرید یا اجاره کرده و علاوهبر دریاچه ولشت از سایر جاذبههای گردشگری کلاردشت بازدید کنید.

در صورت وجود هرگونه توده در طول این قسمتها باید بخشی از توده برداشته شود تا در زیر میکروسکوپ از نظر وجود بافت یا سلولهای سرطانی مورد بررسی قرارگیرد. از جمله امکانات شهربازی بام لند چیتگر هستند؛ ضمن اینکه با پرداخت هزینه مجزا امکان نقاشی روی صورت و عکاسی از کودکان نیز وجود دارد. پیست پرش در آسمان در شمال دریاچه چیتگر قرار دارد و بهلطف استفاده از کفپوشهای ویژه پلیمری، امکان انجام این ورزش را در هر شرایط آب و هوایی میسر کرده است.

در واقع با کاهش آب دریاچه و متعاقبا افزایش غلظت نمک، تعداد این موجودات افزایش مییابد که به پررنگترشدن سرخی دریاچه میانجامد. انگره مَئینیو که آکنده از مرگ است در برابر من «پتیاره ای» آفرید: «ماررود» را و زمستان را که آفریدة دیوان است. ارتفاع پلهای برج ۲۰ و عمق آن در ۱۰ متر بوده و قطر آن به ۶٫۵ متر میرسد. در این دو فصل دریاچه آب و هوای بسیار خنک و دلچسبی دارد که طلاییترین زمان را میتوان اردیبهشت تا مهر ماه معرفی کرد و در مقابل آن فصلهای زمستان و پاییز، به دلیل قرار گرفتن در دامنه کوه خشچال و ارتفاع بالای دریاچه، سرما و بارشهای پی در پی در این منطقه حاکم میشود.

این در حالی است که حوضه آبریزِ «بختگان» در استان فارس، که حدود ۳٫۵ درصد از جمعیت ایران را بر میگیرد، با افت حدود ۲ هزار و ۶۰۰ درصدی، بیشترین «درصدِ» افت در ذخایرِ آبی را در این مدت تجربه کرده است. در روز عاشورا بیشترین بار جنگ به دوش ایشان بود و بعد از شهادت همه مجاهدان، در رکاب امام حسین (علیه السلام) هنگامی که ایشان برای آوردن آب به فرات رفته بودند، در راه بازگشت به خیمهها، با سپاه دشمن که از فرات محافظت میکرد، درگیر شدند و به شهادت رسیدند. مقادیر جریان ماهانه سال نورمال در پروتکل شماره یک منضمه این معاهده ذکر گردیده است.

قالین بومدی قلعه کاه زیاد مشهور است رودخانه فراه از عمده ترین آبریزها است که آبش به هامون سابوری خالی می شود طولش از سر چشمه آن که سلسه سیاه کوه است تا مصبش «هامُن سیستان» 320 کیلو متر تخمین گردیده که از شمال شرق به جنوب غرب جریان دارد. علیاکبر کاظمینی با اشاره به وضعیت بحرانی پریشان بیان کرد: وجود این چشمه باعث شده بود که تا حدودی اکوسیستم منطقه حفظ شود اما با خشک شدن آن، تنها امید برای احیاء دریاچه نیز از بین رفت.

این حفره ها پس از ذوب شدن توده های یخ پُر از آب می شوند؛ در نتیجه دریاچه ای پدید می آید. چرا مخاطبان مختلف از رسانه های مختلفی استفاده میکنند؟ یکی از سوالات بسیار مهمی که ممکن است پرسیده شود این است که رود فرات در کجا قرار دارد؟ در طی این معاینات، نمونه هایی از بافت (بیوپسی ها) برای جستجوی تغییرات پیش سرطانی در سلول های حاوی روده بزرگ انجام می شود. دشت شقایق های کازرون در ۲۰کیلومتری مسیر جدید کازرون به شیراز واقع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید