چـرا خـود نیـامد بـه میــدان مـن؟

در واقع کودکانی که در زیر سه سالگی خروسک می گیرند شدید ترین علائم را نشان میِ دهند.حدود ۱۵٪ کودکان در سنین بین ۶ ماه تا ۵-۶ سال به خروسک مبتلا میشوند. اما آیا خروسک واگیر دارد؟ درمان و پاسخ به درمان اما مشابه هستند. بعضی دیگر گفته اند كه انگیزه قتل این بوده است كه قاتل از عموی خویش تقاضای ازدواج با دخترش را نمود به او پاسخ رد داده شد و دختر را با جوانی از پاكان و نیكان بنی اسرائیل همسر دادند،پسر عموی شكست خورده دست به كشتن پدر دختر زد. جنین به صورت توده 8 تا 16 سلئلی به چسبیده دیده میشود سپس بوسیله شیلنگ مخصوص انتقال یک مقدارهوا به پایت منتقل سپس جنین و بار دیگر هوا به پایت منتقل می کنیم پایت را در تفنگ تلقیح قرار داده با یک دست توشه رکتال نموده و با دست دیگر تفنگ انتقال جنین را از فرج،مهبلو سرویکس رد نموده و در قسمت فوقانی رحم عمل انتقال جنین صورت می گیرد .

تجربه : امیرمحمد گردونی عزیز میگویند : هیچ عشقبازی لاری خود را با لاری دیگری که حتی نیم دانگ بالاتر باشد به جنگ نمی اندازد ، به این جنگ ها میگویند میدان قدری ، یعنی دو لاری باید دارای قد یکسان باشند و قبل از مسابقه دو عشقباز یک یا دو ساعت از وقت خود را برای دیدن لاری های هم می گذارند و اگر هر دو صاحب لاری توافق کردن آن موقع جنگ بین دو لاری آغاز میشود ، و اما این بحث میدان قدری تا دانگ چیه نیم هست ، از دانگ چهار به بعد میگویند جنگ ندید ، یعنی دیگر دو صاحب لاری تا موقع جنگ، وقتی برای دید زدن لاری هم نمیگذارند و تا موقع جنگ بین دو لاری هیچ یک از خصوصیات لاری هم خبر ندارند ، لازم به ذکر است که از چهار دانگ به بعد هیچ اهمیتی ندارد که لاری ها هم دانگ هم باشند ، مثلاً در جنگ های ندید، امکان دارد که یک لاری چهار دانگ را با یک لاری شش دانگ بجنگانند.

معمولا خروس هایی که دانگ بالاتری دارند، یعنی قد بلندتری دارند، جزو بهترین خروس لاری و جنگی شناخته می شود چون به راحتی بر رقیب خود غالب خواهد شد. فروش strip cup توسط کلینیک ها به مالداران همراه تریننگ که چطو به طور صحیح استعمال شود یکی از موضوعات مهم برنامه صحت گاو ها میباشد .التهاب پستان و strip cup به تفصیل در ورق معلومات «تولید شیر و التهاب پستان» بحث میشود. براين اساس، ارزيابي تاثير تمامي جهش ها به طور همزمان بر چندقلوزايي نژادهاي مختلف ايراني و مشخص کردن جهش مهم مي تواند گام بلندي در انتخاب قوچ ها و برنامه هاي اصلاح نژادي گوسفند كشور باشد.

در مورد آب و هوا و تاثیر آن بر تولید شیر، مهم نیست که در مورد هوای گرم یا سرد صحبت کنیم. میزان چربی و پروتئین در این شیر بیشتر است و می تواند تاثیر چشمگیر تری در استحکام استخوان ها و جلوگیری از پوکی استخوان داشته باشد. معمولا خروس های لاری اندامی درشت تر و استخوان هایی محکم تر نسبت به خروس های معمولی دارند که در میدان های جنگ همیشه پیروز هستند این خروس ها تاجی نخودی و کوچک دارند در حالی که خروس های معمولی تاج و ریش بلندی دارد.

خروس لاری اصیل هندی – این خروس نیز مانند سایر نژاد ها در رنگ های مختلفی وجود دارند، از جمله ویژگی های ظاهری این پرنده می توان گفت که دارای دمی بلند و رشته رشته هستند و در رنگ های کاملا سفید، قرمز و سیاه، زرد و مشکی و… در بدن این پرنده پرهایی سیاه، قهوه ای و قرمز وجود دارد و همانند سایر خروس ها دارای گونه های مختلفی می باشد. این خروس دارای گونه های مختلفی هستند، برخی دارای رنگ های قهوه ای و سیاه و برخی دارای رنگ های زرد و قهوه ای و برخی نیز مانند گونه فوق دارای رنگ های قهوهای روشن خال خالی و قهوه ای سوخته در بدن خود می باشد.

تخم مرغ به رنگ کرم تا قهوهای تیره و به شکل بیضی کشیده و با پوستهای نسبتاً ضخیم است. نژاد ابریشمی به دلیل شکل پرهایی که دارند نمی توانند پرواز کنند، همچنین مرغ های این نژاد مادرانی بسیار خوبی هستند و تخمگذار می باشند. خانه قدیمیاش ته کوچهای دراز و باریک قرار گرفته که بسیاری از خانههای کلنگی آن به انبار فروشگاههای بازار مولوی تبدیل شده است. او هم در یکی از پسکوچههای بازار مولوی که صبح تا شب فقط گذر چند کارگر و باربر بازار به آنجا میافتد، خانهای اجاره کرد و کفترها و خروسهایش را به آنجا برد.

در ادامه برخی از معروف ترین نژاد های خروس لاری و خروس جنگی را خدمت تان معرفی خواهیم کرد. نایب رئیس ـ بعد از تصویب کمیسیون محاسبات اگر موافقت کرد اصلاح میشود، آقای آشتیانیزاده. نایب رئیس ـ حالا نوبت آقای شوشتری است اگر ایشان موافقت کردند ممکن است شما صحبت بفرمائید ولی بعد هم نوبت شما در ردیف مخالف باز است میتوانید ثبت نام بفرمائید. این دام در کشور هایی همچون آلمان، فرانسه و ایتالیا با نام های دیگری نیز شناخته می شود. نژاد های اصیل خروس لاری معمولا به خروس هایی گفته می شوند که دارای روحیه جنگی بوده و دارای بدنی کشیده و ورزیده می باشد و نسبیت خروس های معمولی تفاوت های زیاد دارند.

اگر قبلا یک بار بره هایی غیر از بره رومانف را پروار کرده اید دیگر لازم نیست دستورالعمل جدیدی را برای پروار رومانف انجام دهید. زیرا پرواربندی بره های شرایط یکسانی دارد و همانطور که در قسمت ” شرایط نگهداری گوسفند رومانف” توضیح داده شد، مراحل بالا را انجام دهید و با استفاده از خوراک دام و کنسانتره و یا با استفاده از جو و یونجه آنها را پروار کنید و البته اگر محلی برای چرای آنها در نظر دارید میتوانید از آن برای کاهش هزینه های خوراک استفاده کرده تا سود بیشتری بدست بیاورید. مردن راس ساعت 11.59 صبح در تلار شهر جمع می شوند و هر چه دوست دارند صدا در می آورند و تولید صدا می کنند، این مراسم چند ساعت طول می کشد و در این مدت مردم اغلب با طبل تا جایی که می توانند صدا در می آورند ولی در این میان به غیر از طبل از وسایل دیگر مانند کاسه، سوت و یا هر شی دیگری هم برای تولید صدا استفاده می شود.

خاک ورزی اولیه اغلب اولین عملیات پس از برداشت محصول می باشد. همانطور که گفته شد گوسفند افشاری یکی از بهترین گوسفندان ایرانی است که با داشتن ویژگیها و قابلیتهای مختلف، در دسته دامهای گوشتی و شیری قرار میگیرد و در تولید پشم نیز عملکرد قابل توجهی دارد. آن دسته از دامهایی که قابلیت تولید شیر در آنها به نسبت سایر نژادها بیشتر و بهتر است، در دسته دامهای شیری قرار میگیرند. با توجه به قیمت لبنیات در ایران میتوان گفت که پرورش و نگهداری دامهای شیری امروزه میتواند به صرفه باشد. فرض کنم این قضیهای که میخواهم خدمتتان عرض کنم یک مسائل خیلی عمده و خیلی مهمی است.

اما به صورت کلی در جهت معرفی گوسفندان با بازدهی بالا در هر زمینهای، در این بخش مجموعهای از برترین نژادهای گوسفندان ایرانی را معرفی میکنیم تا بتوانید شناخت خوبی از این دسته از دامها داشته باشید. گستردگی اقلیم ایران سبب شده است تا انواع گوسفند با نژادهای مختلفی متناسب با نوع آب و هوا و شرایط در بخشهای مختلف ایران پراکنده شوند. در نواحی غربی نژادهایی با نام جنگلی که حاصل ی از نژاد ترک و ایرانی یا افغانی & ایرانی با ترک هستند که اغلب در کرمانشاه و کردستان ایران یافت میشوند. آلرژی به پروتئین شیر گاو اغلب در سن شیرخوارگی و کودکان زیر ۵ سال تظاهر پیدا می کند .

دیدگاهتان را بنویسید