چقدر فضا برای نصب ویندوز 10 نیاز است؟

تا به اینجا با شیوه نصب ویندوز ۱۰ و همچنین قابلیتهای آخرین نسخه از سیستم عامل شرکت مایکروسافت آشنا شدیم. قابلیتهای جدید ویندوز ۱۱ جالب توجه هستند؛ اما حیاتی نیستند و میتوان بدون آنها از سیستم عامل ویندوز لذت برد. در این مرحله ویندوز شروع به کپی فایل های مورد نیاز و نصب سیستم عامل می کند. جالب است بدانید این مشکلی است که سال هاست برای کاربران رخ می دهد. حتی انیمیشن هم در ویندوز با تغییرات زیادی روبرو شده است. با بررسی ویندوز ۱۱ شما میتوانید به راحتی پنجرههای باز شده را در گروهبندیهای مختلف قرا دهید.

لبههای تیز و مربعی مسطح پنجرههای ویندوز جای خود را به به گوشههای گرد با افکت شیشهای دادهاند. به گفته مایکروسافت این کار با هدف ایحاد حس آسودگی خاطر و آرامش در کاربران انجام شده است. مایکروسافت گفته است این کار با هدف نزدیکتر کردن کاربران به چیزهایی که در کامپیوترشان دوست دارند انجام شده است. مایکروسافت می خواهد ویندوز ۱۰ را دوباره نیرو بخشد، سرمایه گذاری مجدد کند و دوباره جوان کند تا یک نگاه مدرن به آن اضافه شود. این نصب برای کاربران در نظر گرفته شده است تا آزمایش کنند. Action Center بدرد بخور است اما نوتیفیکیشنهای بیش از حد، میتواند این بخش را شلوغ کند.

اصولا این روش مشکل سیستمهای بسیار قوی را میتواند برطرف کند که GPU قوی دارند. در مقاله ای که قبلا در رابطه با نصب ویندوز منتشر شد، راهی برای رفع این مشکل پیشنهاد کردیم، اما با توجه به دستکاری فایل های نصب ویندوز 11، با نصب ویندوز 11 بر روی سیستم های قدیمی، تغییراتی هم در ظاهر ویندوز 11 دیده می شد. همچنین، میتوانید سختافزاری که ویندوز ۱۱ با آن مشکل دارد را ارتقا دهید. مایکروسافت میگوید که ارتقا به ویندوز ۱۱، برای تمامی کاربران ویندوز ۱۰ رایگان است؛ اما به شرطی امکان ارتقا وجود دارد که به پردازندههای چند سال اخیر مجهز شده باشند.

به نظر می رسد علاوه بر طراحی زیبای فضای کلی و آیکون ها در Windows 11، قابلیت های جذابی مثل امکان اجرای برنامه های اندرویدی گوشی در محیط ویندوز و تعامل بین این نرم افزارها و نرم افزارهای ویندوز اضافه شده است. همچنین امکان پارتیشن بندی هارد در این گزینه وجود دارد. در این بخش گزینه (English United States) را برای دو مورد اول و US را برای کیبورد انتخاب کنید. در پنجره جدید زبان، زمان و واحدها و کیبورد محیط نصب را تنظیم کنید. حالا در پنجره Disk Management، در نوار حجم هارد، بر روی هارد خود (برای مثالDisk 1 ) راست کلیک کنید و وارد Properties شوید.

خبرهایی مبنی بر اینکه نسخه 32 بیتی ویندوز 11 به بازار عرضه نخواهد شد، در روز های اخیر شنیده شده است. شبیه ساز KoPlayer به طور اختصاصی بر روی مسئله گیمینگ و اجرای بازی های اندرویدی در کامپیوتر تمرکز داشته و این موضوع سبب شده که توجه ویژهای به آن شود. برای دانلود بازی ها و برنامه ها می توانید به گوگل پلی بروید و آنها را در شبیه ساز خود به صورت مستقیم دانلود و نصب کنید بدون اینکه به گوشی نیاز داشته باشید. اگر از لپ تاپ استفاده میکنید، مدل و نام لپ تاپ خود را به همراه واژه Drivers در گوگل سرچ کنید.

یعنی اکنون در Windows 10 20H2، با تغییر رنگ سیستم عامل به حالت های تیره یا روشن، خواهید دید که آیکونها خود را با تم انتخابی شما هماهنگ میکنند، طوری که پس زمینه تیره و یا روشن آیکون برنامهها، با تم تیره و روشن ویندوز هماهنگ شود. دلیل تقبل این هزینه اینه که سخت افزار بدون سیستم عامل با آهن پاره هیچ فرقی نداره . در مجموع، LDPlayer بهترین انتخاب ما برای ادغام سیستم عامل اندروید و ویندوز است.

سپس بر روی آن کلیک راست کنید و گزینه Modify را انتخاب کنید و مقدار 1 را برای آن وارد کنید. برای دریافت نسخه جدید، روی کلید Download & Install کلیک کنید و سپس گزینه Accept and Install را بزنید. اگر چنین قابلیتی وجود داشته باشد، کلید مختص به دانلود و نصب ویندوز ۱۱ را نمایش خواهد داد. در این مرحله کافیست تا یک کلید را فشار دهید تا بوت انجام شود. این عرضه تا سال 2022 کامل خواهد شد. 4. پس از مشاهده این پیام باید کلیدی را بزنید تا ویندوز به وسیله DVD بوت شود.

روی Yes بزنید. حال از این بخش خارج شوید و سیستم خود را اجرا کنید. کابل vga را به خروجی آنبورد کیس بزنید و یا اگر لپتاپ مشکل دارد با استفاده از کابل htmi یا vga اقدام به متصل نمودن آن به یک تلوزیون و یا یک مانیتور دیگر نمایید. اولین راه اتصال موبایل به کامپیوتر از طریق کابل USB است. به خاطر اینکه به وجود آمدن این صفحه آبی یا همان صفحه مرگ بیشتر به خاطر ویروسی شدن کامپیوتر است.

اگر ویندوز ارور ریکاوری در هنگام نصب می دهد، علاوه بر روش بالا شما می توانید از سی دی نصب ویندوز یا فلش مموری بوتیبل ویندوز استفاده کنید. در این مرحله دو گزینه برای نصب ویندوز 11 وجود دارد. این مرحله با پنجره ای به شکل زیر آغاز می شود. باز کردن و کوچک کردن پنجره یک نرم افزار باعث حرکت آیکون آن میشود. البته آیکون در اینجا مهم نیست بلکه شما باید نام گوشی خود را در فهرست پنجره This Pc ویندوز پیدا کنید. اگر مشکل دیگری با ویندوز خود دارید و یا می خواهید از به وجود آمدن مشکلات دیگر در آینده جلوگیری کنید، توصیه می شود برای حل مشکل فایل های سیستمی و مشکلات مربوط به بدافزارها و سخت افزارها، اپلیکیشن Reimage Repair را از اینجا دانلود کنید.

پس از دانلود فایل ایزو ویندوز ۱۱، میتوانید با استفاده از ابزار Rufus، اقدام به ساخت دیسک یا فلش Bootable ویندوز ۱۱ کنید. با آن به راحتی می توانید تصویر مانیتور خود را روی گوشی اندرویدی آینه کنید. در کنسول Command Prompt، که در تصویر زیر می بینید عبارت Regedit را تایپ کنید و با زدن Enter وارد تنظیمات Registry شوید. مایکروسافت با این که این بخش را پیشرفتهتر از قبل طراحی کرده اما شما را مجبور میکند برای تک تک فرمتها، (از جمله html یا xhtml) اپلیکیشن پیشفرض را انتخاب نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید