چقدر فضا برای نصب ویندوز 10 نیاز است؟

از آنجا که احتمالاً در دستگاه Android مبتنی بر ARM هستید ، محدود به برنامه هایی خواهید بود که برای استفاده در ویندوز ایجاد شده اند. زیرا گیم لوپ توسط شرکت تنسنت ساخته شده و به طور رسمی از بازی هایی مانند پابجی موبایل و کالاف دیوتی موبایل پشتیبانی می کند. برای کاربر معمولی نسخهی Pro بهترین نسخه محسوب میشه؛ اما شما میتونید با توجه به نوع استفاده از ویندوز، نسخهی هماهنگ با نیازهاتون رو نصب کنید. در ویندوز ۱۱ برخی از قابلیتها و امکانات نسخهی پیشین که به آنها عادت کرده بودیم، حذف شدهاند.

ممکن است برای تکمیل پروسه آپدیت نیاز به ری استارت باشد. مایکروسافت امکان جستوجو در محیط ویندوز را در چندین جا از جمله منوی استارت و آیکون جستجوی کنار منوی استارت دراختیار کاربر میگذارد، اما تایپ در تمام نوارهای جستجو، پنجرهی مجزایی را بدون یکپارچگی با UI کلی محیط ویندوز باز میکند که تجربهی کاربری روان سیستمعامل را بر هم میزند. به کمک این قابلیت میتوانید برای مصارف کاربری متفاوت از جمله کار، بازی یا مدرسه، دسکتاپهای جداگانهای داشته باشید که ایجاد کردن و مرتب کردن آنها حتی از مکبوک هم آسانتر شده است.قابلیت بسیار جذابی که به تسک ویو اضافه شده و جای خالی آن بهشدت در ویندوز ۱۰ حس میشد، امکان انتخاب تصاویر پسزمینه متفاوت برای هر کدام از آنها است.

همچنین گزینهای برای نصب فایلهای APK را میتوانید در این بخش مشاهده کنید. برای انتقال فایلهای به صورت بیسیم میتوان از اپلیکیشنی مثل SHAREit یا Xender یا Zapya استفاده کرد اما راهکار دیگر، استفاده از پروتکل انتقال فایل یا FTP است که از نظر سادگی، مثل کپی کردن فایلها از فولدری به فولدر دیگر است! از دیگر نرم افزار اتصال گوشی اندروید به کامپیوتر میتوان به برنامه Pushbullet اشاره کرد. البته ظاهر آن تا حدودی شبیه به اندروید هم هست. البته در ایران و با توجه به عدم رعایت حق کپی رایت، شاید این روش ناکارامد باشد و به راحتی بتوان گفت به جای این روش ویندوز را دوباره نصب کنید.

این تجهیزات معمولا باعث ایجاد مشکل در فرآیند نصب میشوند. غیرفعال کردن فایروال نرم افزاری یک کامپیوتر برای کل شبکه ریسک دارد اگر فایروال شبکه سخت افزاری باشد و آن را غیرفعال کنید تمام دستگاههای متصل به شبکه دچار ریسک امنیتی میشوند. همچنین میتوانید مشخصات سخت افزاری دستگاه را در وب سایت پشتیبانی سازنده تأیید کنید. در این بخش، نحوهی مدیریت دستگاههای سخت افزاری متصل به کامپیوتر را بررسی میکنیم. اما خب در Windows 8 به این علت که تمامی آن ابزارکها به منوی Start به صورت تمام صفحه یا Full Screen انتقال داده شده و میتوانستید خلاصهای از وضعیت آب و هوا را در قالب یکی از Live Tile یا کاشی ها زنده ببینید، دیگر شاهد چیزی به نام گجت نبودیم.

کاربران ویندوز ۷ ویجتها را با نام Gadgets به خاطر دارند؛ قابلیتی که بعدا در ویندوز ۸ و ۱۰ با کاشیهای زنده (Live Tiles) جایگزین شد. اجرای اپلیکیشنهای اندرویدی در این سیستمعامل بهصورت آزمایشی ازطریق اپ استور آمازون ممکن شد که درمقایسه با گوگل پلی استور، تعداد کمتری اپلیکیشن اندرویدی (زیر ۶۰ عدد) در خود جای داده است؛ اگرچه طبق اعلام مایکروسافت، اپ استور آمازون هنگام عرضهی عمومی قابلیتهای جدید ویندوز، با ۱۰۰۰ اپلیکیشن سازگار با ویندوز ۱۱ دراختیار کاربران قرار خواهد گرفت. مایکروسافت اج نیز که حالا بهطور کامل جایگزین اینترنت اکسپلورر شده، هنوز با همان ظاهر قدیمی در ویندوز ۱۱ حضور دارد؛ اما قرار است در آینده با طراحی جدیدی دردسترس قرار گیرد.در گذشته تیمهای مختلف مایکروسافت بدون هماهنگی با یکدیگر مسئول طراحی بخشهای ویندوز و اپلیکیشنهای آن بودند؛ اما حالا به نظر میرسد این تیمها سرانجام دور هم جمع شده و در تلاشاند طراحیها را در سراسر رابط کاربری، با هم یکدست کنند.

امکان جابهجایی تسکبار به سمت راست یا بالای صفحه وجود ندارد؛ قابلیت تغییر اندازهی تسکبار و آیکونهای آن نیز حذف شدهاند.شاید فکر کنید که دستیار صوتی کورتانا (Cortana) نیز از ویندوز ۱۱ حذف شده است، چون دیگر صدایش را هنگام نصب ویندوز نمیشنویم و از آیکون آن در تسکبار خبری نیست؛ اما کورتانا هنوز به شکل اپلیکیشن در ویندوز ۱۱ حضور دارد و برای دسترسی به آن باید نامش را جستجو کنید و بعد با اکانت مایکروسافت وارد شوید تا فعال شود.

توجه به این نکته مهم است که این تغییر هنوز در مرحله آزمایش بتا در Dev Channel برنامه Windows Insider است، بنابراین به نسخه خاصی از ویندوز ۱۱ مرتبط نیست. گفتنی است، رایانه شخصی باید از TPM ۲.۰ پشتیبانی کند ، اگر این دستگاه مدرن است، به احتمال زیاد دارای یک ماژول پلت فرم قابل اعتماد است. در ادامه روش رفع این دو خطا را به شما توضیح خواهیم داد. این شبیه ساز امکان استفاده از موس، کیبورد و گیم پد را هم در اختیار کاربران خود قرار میدهد. پس از اتمام مراحل، ماژول امنیتی به شما امکان پیکربندی و استفاده از ویژگیهایی مانند BitLocker یا بررسی سازگاری برای نصب ویندوز ۱۱ را میدهد.

دستیار صوتی کورتانا دیگر به صورت پیشفرض در تسکبار پین نشده است و دیگر هنگام پشت سر گذاشتن پروسه راهاندازی کامپیوتر هم با شما صحبت نمیکند. چطور راهاندازی سریع را در ویندوز ۱۰/۱۱ خاموش کنیم؟ چگونه مشکلات به روز رسانی را ویندوز را حل کنیم؟ با بررسی های صورت گرفته ، پیشنهاد ما به کسانی که اطلاعات و پایداری برایشان مهم است و وقت زیادی برای بروزرسانی ها ندارند ، ویندوز ۸٫۱ را پیشنهاد می کنیم. از آنجا که ویندوز ۱۱ نیاز به نصب مجدد کامل دارد، ممکن است در حین یا بعد از نصب ویندوز با مشکلاتی روبرو شوید به همین علت ما در این مطلب برخی از مشکلات و راه حل آنها را به شما کاربران گرامیآموزش میدهیم.

این امکانات را میتوان در نسخههای آینده هم انتظار داشت. چند ماه پیش این برنامه تنها 2 میلیون نفر کاربر داشت که این موضوع نشان دهندهی سرعت پیشرفت این برنامه و محبوبیت ویندوز 10 برای موبایل است. این کار با هدف حل شدن مشکلات سیستمی انجام میشود مثلا مشکلات مربوط به کارایی، استارتاپ و شات دان، رم و برنامهها را بدین ترتیب میتوان حل کرد. با اون گزینه کاری نداشته باشین و ادامه بدین. در هنگام خطای به روزرسانی ویندوز چه کاری انجام دهیم؟ به عنوان آموزش نصب ویندوز روی هارد خام این نکته را در نظر داشته باشید که روی هارد خام چون پارتیشنی تعریف نشده باید با انتخاب گزینه New و وارد کردن اندازه پارتیشن به مگابایت، پارتیشن بندی ویندوز را انجام دهیم.

مرحله out-of-box experience یا OOBE: در این مرحله، تنظیمات شخصی مانند زبان و شبکه و اکانت و پرایوسی و … اگر برای تجربهی ویندوز ۱۱ هیجان زیادی دارید و مایلید این نسخهی نوپا از سیستم عامل محبوب خود را در مسیر تکاملش همراهی کنید، هیچ ایرادی ندارد اگر همین حالا ویندوز خود را بهروز کنید و از تجربهی رابط کاربری روانتر، منطقیتر و جذابتر ویندوز لذت ببرید.شما میتوانید برای خرید محصولات سرفیس، به فروشگاه اینترنتی مای سرفیس یا صفحهی اینستاگرام mysurface@ مراجعه کنید.

فلش را باید قبل از ورود به فضای بایوس به سیستم بزنید تا شناسایی شود در غیر این صورت فلش را وصل کنید و مرحله یک را از اول طی کنید. براساس گزارشها؛ هنگام به روزرسانی ویندوز ۱۱، ممکن است پیام خطای ۰x۸۰۰۷۳۷۱۲ را مشاهده کنید، این بدان معناست که یک یا چند فایل مورد نیاز یا گم شده یا آسیب دیده است. ” مواجه میشوید. گزینه Upgrade و Custom دو گزینه موجود در این زمینه است. ۲۳. گزینه No Thanks را بزنید تا تنظیماتMicrosoft 365 را رد کنید. در برنامه تنظیمات، روی System کلیک کنید و سپس Power & sleep را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید