گاومیش – ویکیپدیا، دانشنامهٔ آزاد

از نظر ژنی دارای 50 کروموزوم هستند و معمولاً این حیوان آبهای تمیز را انتخاب می کند محل زیست آنها عمدتاً هند و پاکستان و کشورهای جنوب غربی آسیا و خاورمیانه مثل ایران، عراق، ترکیه، افغانستان و بعضی کشورهای آفریقایی مثل مصر و کشورهای جنوب شرقی اروپا چون ایتالیا، رومانی، یوگسلاوی، بلغارستان و یونان و جمیعت این گاومیش ها در حدود 65% کل جمعیت گاومیش دنیاست. گاوهای تازه زا در اوج تولید شیر در توازن منفی انرژی قرار داشته و بنابراین امتیاز بدنی آنها کاهش می یابد از این رو از ذخایر بدنی برای تولید شیر استفاده می کنند، به طوری که به ازای کاهش یک کیلو گرم از وزن بدن انرژی لازم برای تولید هفت کیلو گرم شیر را تامین می کنند.

این مرغ و خروس ها دارای جثه متوسط و واجد پرهایی با فرم خاص به سان الیاف ابریشم و مویی مانند می باشد از این رو به مرغ و خروس ابریشمی، مرغ و خروس مویی نیز گفته می شود. گاو سیستانی از نژادهای بومی منحصر به فرد کشور است که روزانه یک کیلو و 200 گرم تولید گوشت میکند و شیر آن در مقایسه با سایر نژادهای گاوی کشور دارای درصد چربی بیشتری است. مصرف پائین انرژی در اوایل شیرواری می تواند روزانه منجر به ۲-۱.۵ كیلوگرم سوزش چربی گردد.این امر خطر تجمع چربی در كبد گاو را بالا می برد و می تواند سبب كتوز شود.همچنین حساسیت گاو به بیماری زیاد شده و بازگشت به استروس به تاخیر افتاده و باروری پائین می آید.

تلیسه های که در آنها امتیاز شرایط بدنی بیش از حد مطلوب باشد (تلیسه های چاق ) در زمان جفتگیری و تلقیح دچار مشکل شده و نیز در حین زایمان با عارضه سخت زایی مواجه شده و توسعه در رشد پستان در آنها به تاخیر افتاده و طول عمر اقتصادی کمتری دارند. همچنین طول عمر اقتصادی آن نیز زیاد است. در حال حاضر نمونهی سوالات ۱۵ ترم موجود میباشد که شامل نمونه سوال امتحانی ۱۳۹۰-۱۳۸۹ تا ۱۳۹۸-۱۳۹۷ بوده و به همراه پاسخنامه عرضه گردیده است. نشان دهنده برتری مایع شکمبه گاومیش در تجزیه ی سلولز و سایر ترکیبات دیواره سلولی میباشد.

به دندانه های نوک دنده های کوتاه در جایی که پوشش چربی تمام می شود نگاه می کنیم اگر دندانه ها در نیمه راه بین سر آزاد آنها و نوک تیغه مهره های کمر دیده می شوند امتیاز برابر 25/ 2 است. او یكی از آنها پیراهن های پیراهن ابریشمی و ریش سنگین بزرگی داشت او تمام وقت احساس قدرت بیشتری می کند و هرگز از خروس از چند ماهگی می خواند تمریناتی که بعضاً قبل از شروع کار با من انجام می داد احساس ناراحتی نمی کند، وقتی کسی نبود که او را عقب نگه دارد برای انتقال چوب سوزان از خانه سه سفر طول می کشد اما، صادقانه بگویم، فکر نمی کنم غذای خروس هیچ یک از آنها چیزی داشته باشند با آدم ربایی ها انجام شود.

گاوهایی که در اواخر شیردهی هستند در بالانس مثبت انرژی اند و ذخیره تازه ای نسبت به ذخایر از دست رفته در اوایل شیردهی بدست می آورند یعنی کاهش وزن اولیه را جبران می کند، پس شرایط بدنی برای تمام مراحل شیردهی متغییر است . لازم است حسابهای بهای تمام شده واستهلاک انباشته گله شیری نیز برای رسیدن به مانده پایان دوره مالی اصلاح شوند. سوالات ایندرس برای هر ترم بروزرسانی شده و آخرین سوالات پایان ترم پیام نور در سریعترین زمان ممکن به آن اضافه میشود. نمونه سوالات درس پرورش گاو های شیری پیام نور مجموعهای است که به صورت کاملاً طبقهبندی شده برای علوم کشاورزی، مهندسی کشاورزی، مهندسی کشاورزی، علوم دامی و علوم دامی (تغذیه دام) به شکل کتابچه PDF عرضه گردیده است.

مدیران موفق واحد های تولید دامی با عجین نمودن هنر و تجربه ی گذشتگان با علوم پیشرفته ی تغذیه ای امروزی که آمیزه ای جالب توجهی را تحت عنوان مدیریت تغذیه ای به وجود آورده اند که با کاربرد علمی این برنامه ها در مزارع دامپروری و با سود آورنمودن این بخش تولیدی برای سرمایه گذاران این واحد ها که زمینه ی مطمئنی در رابطه با تضمین اقتصادی فعالیتشان فراهم می آورند. ناتوانی در رسیدن به شرایط بدنی بهتر یا تغییرات سریع وضعیت بدنی در طی ابتدای دوره ی شیرواری می تواند نشان دهنده ی مشکلات در سیستم تغذیه گله باشد.

وراثت­پذیری صفت تولید شیر در دورههای شیردهی اول تا سوم در مدل یک متغیره به ترتیب 27/0، 20/0 و 19/0 و در مدل سه متغیره 30/0، 23/0 و 22/0 برآورد گردید. همبستگی فنوتیپی بین این دورهها نیز به ترتیب 50/0، 45/0 و 53/0 برآورد گردید. گاوهای لاغرمستعد ابتلا به مشکلات بهداشتی هستند و گاوها با امتیاز بدنی بیش از حد مطلوب مستعد ابتلا به سندرم کبد چرب و سخت زایی هستند که تلفات بیشتری دارد. مجموعه بزرگ و گروه گوسفند زنده سون شیپ به عنوان یکی از معتبرترین مراکز عرضه گوسفند و بره زنده با بیش از 15 سال فعالیت مداوم در این عرصه توانسته است تا جای ممکن رضایت تمامی مشتریان را جلب کند.

به طور کلی در اصلاح نژاد گاو شیری برای صفات تولیدی پیشرفت ژنتیکی قابل قبولی حاصل شده است اما برای صفات تولید مثلی و عملکردی نتایج نامطلوب است. هدف طرح های اصلاح نژاد تغییر در خصوصیات تولیدی و بهبود عملکرد دام است و هر نوع فعالیت مدیریتی و اصلاح نژادی با هویت بخشیدن به دامها و تفکیک و شناسایی تک تک آنها در گله امکان پذیر می شود.در سالهای اخیربا… این آقایی که حد اقل با مردم با چیز فهم نشسته و جهان را دیده است اینطور است، آنی که هنوز بنام طالب است و به جز از چند مفکوره یی که مغرضین و دشمنان اسلام بنام مسلمانی به خورد آنها داده است چگونه خواهد بود؟

اگر به دنبال گاو صندوق های لوکس و فوق امن هستید، گاوصندوق دکوراتیو با ظاهری بسیار زیبا و طراحی منحصر به فرد انتخابی عالی برای شماست. به همین دلیل بسیاری از افراد به دنبال پرورش خروس لاری نژاد برزیلی هستند. گاهی کودکان به دنبال سرماخوردگی دچار حمله ی شدید و مشکل تنفسی می شوند که در اصطلاح به آن خروسک می گویند که این بیماری بر اثر التهاب نای و حنجره ایجاد می شود.پس به عفونت و التهاب ناحیه ی گلوتیک و ساب گلوتیک(پایینی گلو) خروسک(croup) یا خناق می گوید.سن شایع این بیماری از 6 ماهگی تا 3 سالگی بوده و در فصول سرد سال(در انتهای پائیز و در طول زمستان) و در پسران شایع تر است.

اگر لیگامنت ساکرال به سختی قابل مشاهده ولی لیگامنت انتهای دم قابل مشاهده نباشد امتیاز مساوی 75/ 3 می باشد. اما اگر لیگامنت ساکرال قابل مشاهده و لیگامنت انتهای دم مشخص نباشد امتیاز برابر 5/ 3 خواهد بود. این نژاد به رنگهای مختلف خاکستری، سفید، قهوه ای و سرخ بوده و دم آن معمولأ به رنگ سیاه و یا آبی تیره است. این حیوان ویژگیهای منحصر بهفردی دارد که پرورش آن مقرون به صرفه است. معمولا جث. گاوان وحشی از آهو بزرگتر ولی از گاو معمولی کوچکتر است . او چگونگی خلاص شدن از شر این سرفه و مخاط تحریککنندهی داخل گلو را نمیداند.

دیدگاهتان را بنویسید