15 خاصیت و عوارض آب انگور سیاه+ دستورهای استفاده – سالم زیبا

یکی از آنها در خواب وارد شوال می شود و او را در حال جمع آوری انگور در آن پیدا می کند که نشانگر سود شخص ، درآمد او با سهولت و افزایش و به روشی مبارک است. او از اولین روز عید میگوید که از خوشحالی کفش و لباس نو خواب به چشمانش نمیآمده و به ذوق پوشیدن آنها تا صبح حواسش به لباس و کفش نوی بالای سرش بوده است: آن زمان که مثل الان نبود بچهها سال به ۱۲ ماه رخت و لباس و کفش بخرند. زیرا به سخن او، فصل برداشت انگور به زودی فرا خواهد رسید و در صورتی که این کشمشخانهها احداث نشوند، بخش بزرگی از حاصلات انگور هرات همانند سالهای گذشته تلف خواهد شد.

چای آماده شده با پوست پرتقال برای خانمهایی که نوزاد شیرخواره دارند، بسیار عالی است زیرا به درمان بسیاری از بیماریهای مرتبط با آن کمک میکند، مواد مغذی را برای بدن فراهم میکند و از ورم پستان (سخت شدن سینه به علت تولید بیش از حد شیر) جلوگیری میکند. بتا كاروتن اين توانايي را دارد كه به مقابله با اين راديكال ها برخيزد وانرژي تخريبي آنها راكم كند. آنها طي دو مرحله از بروز سرطانها پيشگيري ميكنند: ابتدا از توليد آنزيم هايي كه مواد سرطانزا را به وجود مي آورند، ممانعت مي كنند و سپس آنزيم هايي، كه مواد سرطاني و سمي بدن را دفع مي كنند، فعال مي كنند.

به خصوص برای سلامت روده بزرگ و رفع يبوست بسيار مفيد است. تقويت قدرت بينايی در شب،افزايش ادرار،و کمک به دفع سنگ کليه و مثانه،تقويتدستگاه گوارش و معده.باعث کاهش سرطان های ريه و لوزالمعده می شود.و اين به دليل وجود (بتا کاروتن) است ((که البته با پختن از بين می رود))در نتيجه هويج بايد بخار پز شود.خوردن هويج به علت تاثيری که در تسهيل و تکميل تخليه روده ها دارد.

زرد آلو محافظي درمقابل صدمات ناشي از اشعه ما وراء بنفش خورشيددرتابستان مقدار كاروتن محافظ موجود درپوست كم مي شود و هر قدر اشعه ماوراء بنفش شديدترباشد، به همان نسبت كاروتن بيشتري در بدن مصرف مي شود. به عنوان مثال، در یک مطالعه آب پرتقال خریداری شده از فروشگاه دارای 15 درصد ویتامین C و 27 درصد فولات کمتر نسبت به آب پرتقال تازه خانگی بود. يکي از انواع آنتي اکسيدان ها ( ضد سرطان و ضد اکسيداسيون سلول ها و مؤثر در حفظ سلول ) بسيار قوي « ليکوپن » است که به طور چشم گيري در گوجه فرنگي يافت مي شود .

غذاهايي که رنگ دارند يعني قرمز، سبز، بنفش و نارنجي هستند، موادي دارند که مانع ابتلا به بيماري هاي قلبي و سرطان مي شوند و در ضمن به حالت تعادل روحي ، حافظه و قدرت تفکر نيز کمک مي کنند. اين تركيب طبيعي كه رنگ قرمز يا نارنجي دارد، رنگ قرمز يا نارنجي ميوه ها و سبزيها را به وجود مي آورد. طبع سرد سرکه غالب است و این مایع به دلیل نفوذ زیادی که دارد، به راحتی در اعضایی مثل اعصاب مرکزی و ریه نفوذ کرده و مصرف بی رویه آن مخصوصا توسط افراد با مزاج سرد و مبتلایان به افسردگی، اختلال حافظه، بی حسی اندام ها، آسم و سرفه های مزمن می تواند عارضه ایجاد کند و اگر در مصرف آن زیاده روی شود، می تواند منجر به ضعف بینایی، نحیف شدن بدن، اختلال در نعوظ و کاهش مایعات جنسی شود.

فیبر موجود در پرتقال از عملکرد گوارشی پشتیبانی می کند، به تنظیم قند خون و سطح انسولین کمک می کند، احساس سیری را تقویت می کند و حتی می تواند به خواب سالم کمک کند. این مقدار پتاسیم برای تنظیم فشار خون بسیار موثر است و بنابراین به سلامتی زنان باردار کمک زیادی می کند. با توجه به خصوصيات ميوه، ارقام به انگورهاي تازه خوري، کشمشي و آب ميوه اي گروه بندي شدند. در هنگام آبیاری از ریختن آب روی طوقه بپرهیزید .

کروسین crocin عامل اصلی رنگ زرد زعفران است با فرمول C44 H64 O24 و درصد این ماده در هنگام گل دادن بین 9/1 تا 15% متغیر می باشد. طبق آزمايشات قابليت خنثي سازي راديكال هاي آزاد عامل سرطان در ليكوپن دو برابر بتاكاروتن هاست. مصرف ميوه هاي زرد، نارنجي و قرمز در پيشگيري از بيماري هاي قلبي عروقي، درمان ديابت، سرطان و فشار خون بالا موثرند. دانشمندان معتقدند كه گياه برگ پهن اسفناج ميتواند در درمان احتمالي بروز برخي از انواع نابينايي مؤثر باشد. بنابراین میزان کلرفیل موجود در برگ ها بتدریج کاهش پیدا می کند و بتدریج رنگ برگها از سبز به زد یا نارنجی متمایل به قهوه ای می شود.

زيرا ميوه، بخش خوراكي گياه است كه دانه ها در آن قرار دارند، اما سبزي برگ يا ساقه يا ريشه خوراكي گياه است. میوه این نهال از بهترین نوع انگور بوده و همچنین حبههای آن بدون دانه و از نوع مجلسی میباشد. در اين تحقيق حدود 144 نمونه آب ميوه که مربوط به چهار نوع آب ميوه (آب سيب، انگور، هلو و کنسانتره آب سيب) در دو تاريخ متفاوت از 6 کارخانه مختلف توليد کننده آب ميوه بطور تصادفي از سوپرمارکت ها و از چند کارخانه مختلف توليدي در شمال غرب کشور تهيه گرديد. خانواده ويتامين B تقويت كننده سيستم عصبي است و به بدن كمك مي كند تا با استرس مقابله كند.

نور آفتاب ، نيكوتين سيگار، استرس ومواد مضر ، سبب توليد راديكال هاي آزاد خطرناك دربدن مي شوند. اگر از كرمهاي ضد آفتاب هم استفاده نشده باشد، قهوه اي شدن پوست راتسهيل واز سرخ وسوختن پوست جلوگيري مي كند. تحقيقات نشان مي دهد افرادي كه از گوجه فرنگي يا فراورده هاي آن، زياد استفاده مي كنند، كمتر به سرطان سينه، پروستات و ريه مبتلا مي شوند. بنا بر نظریه وی، سنتیک از بدنهایی که دارای سنتیک بیشتری هستند به بدنهایی که دارای سنتیک کمتری هستند منتقل میشود.

فعالیت آنزیم بر اساس نانوومول سینامیک اسید در ساعت در میلیگرم پروتئین بیان گردید. اسید سیتریک زیاد باعث گلودرد و از بین رفتن مینای دندان ها می شود. زردآلو منبع بتا كاروتندربين سبزيجات، هويج بيشترين مقدار بتا كاروتن را دارد ودربين ميوه ها ، زردآلو اينگونه است. هر روز 60ميلي ليتر آب اين سبزيها را با 60ميلي ليتر آب هويج مخلوط و با آب رقيق کنيد و بنوشيد. شخصی که در خواب ببیند از شاخه ای انگور می چیند ، یا اینکه انگور را در تاکستان یا باغی جمع کرده و از آن خورده است ، به خواسته خود می رسد.

دلیل اینکه سوسک های اره ای به عنوان آفت مهاجمی در نظر گرفته می شوند ، خسارتی است که به چوب کاج وارد می کنند. ، پيگمان يا رنگدانه ای است که سبب ايجاد رنگ قرمز در گوجه فرنگی می شود. براساس تحقيقات انجام شده، ميوه هايي مثل سيب، آلبالو، گيلاس، مرکبات و همچنين پياز و ترب به دليل اين که حاوي رنگدانه هاي طيف زرد تا ارغواني هستند، مي توانند سدي در برابر گرفتگي عروق و بيماري هاي قلبي باشند. از نظر بن سیرین درخت انگور زنی گران بها است و بعضی از تعبیر کنندگان خواب انگور را به مردی بزرگوار نیز تعبیر نموده­اند.

دیدگاهتان را بنویسید