R روی کیبورد خود استفاده کنید

این بدان معناست که شما از یک موتور گرافیکی ارتقا یافته استفاده خواهید کرد و بازی های تان را سریعتر و زیباتر اجرا می کنید. اگر می خواهید اطلاعات ویندوز قبلی یا اطلاعات شخصی خود (که در درایوی که ویندوز در آن نصب است، دارید) را نگاه دارید می توانید گزینه های اول و یا دوم را تیک دار کنید. این قابلیت در ویندوز 7 هم وجود دارد ولی روش دستیابی به آن کمی متفاوت است که در ادامه توضیح داده می شود . اگر از یک متخصص IT در این مورد سوال کنید خواهد گفت که آپدیت کردن سیستم همیشه موجب برهم خوردن تنظیمات و نصب نشدن کامل ویندوز و بسیار مشکلات دیگر می شود و این روش در بین کاربران بسیار بدنام شده است.

بنابراین در صورتی که زمان کافی برای آپدیت دستی درایور شبکه را ندارید و یا با روش انجام آن آشنا نیستید، پیشنهاد میکنیم تا به صورت خودکار نسبت به آپدیت درایور اقدام کنید. اگر از ویندوز ۷ یا XP به ویندوز ۱۰ آمدهاید حتما قبل از اتصال چاپگر بررسی کنید که با ویندوز ۱۰ همخوانی داشته باشد؛ اگر داشت آخرین نسخه درایور آن که قطعا باید مختص ویندوز ۱۰ باشد را دریافت کنید و بعد عملیات اتصال و نصب دستگاه را انجام دهید. با نصب شبیه ساز اندروید در کامپیوتر میتوان به برنامه ها و بازی های اندرویدی روی صفحه نمایش بزرگتر به همراه موس و کیبورد دسترسی داشت.

بسیاری از نقصها، حفرهها و دیگر مشکلاتی که در ویندوز ۱۰ وجود داشت برطرف شده ولی خیلیها هم سر جای خود باقیاند. راه های متعددی برای تمیز کردن سیستم وجود دارد. اگر ظرفیت هارد دیسک شما پر شده باشد شما میتوانید با فرمت کردن هارد سرعت آن را افزایش دهید و از مشکلات احتمالی جلوگیری کنید.اما باید توجه داشته باشید که تمام اطلاعات پاک میشود. به منظور راهاندازی یک دستگاه جدید، به سادگی ابتدا دستگاه را به کامپیوتر متصل کرده و سپس در این بخش به جستجوی آن بپردازید. USB بوتیبل ویندوز ۸ را به تبلت متصل کرده و از USB بوت نمایید.

اگر بنچمارک ها را کنار بگذاریم، ویندوز ۸ خیلی جلایافته تر از ویندوز ۷ ظاهر شده، حتی اگر علاقه ای به صفحه ی استارت ندارید و برنامه ی شما مطلقا استفاده از دسکتاپ است. در این پست، ما به شما راهنمای نصب ویندوز ۸ بر روی تبلت ویندوز ۷ ای را ارائه می دهیم. مایکروسافت اعلام کرده که با مشارکت آمازون اپلیکیشنهای اندرویدی موجود در آمازون اپ استور را به کاربران ویندوز ۱۱ ارائه خواهد کرد. مایکروسافت اخیرا یک بهروزرسانی برای وایفای سنس ارائه کرد تا اطلاعات کمتری به اشتراک گذاشته شود؛ اما قطعا بهترین راه جلوگیری از اتفاقات ناخواسته خاموش کردن این گزینه است.

اگر تصمیم گرفتهاید شانسی به مایکروسافت بدهید و مرورگر جدیدش را امتحان کنید قطعا پشیمان نخواهید شد. در واقع توسعه دهندگان این نرم افزار، پوششی نسبتاً وسیع را برای انواع پلتفرمهای رایج عرضه داشته اند و شما به آسانی میتوانید دستگاههای قابل حمل خود را به صفحه نمایش دوم برای کامپیوترها تبدیل کنید. مایکروسافت به برخی کامیپوترهای پشتیبانی نشده اجازه داده که به نصب ویندوز 11 و اجرای نسخه پیشنمایش توسعهدهندگان آن بپردازند، اما این کامپیوترها باید پیش از تاریخ ۲۴ ژوئن ۲۰۲۱ در حلقه Dev Channel برنامه Windows Insider ثبت میشدند. مایکروسافت طبق وعدهای که داده بود به مدت یک سال ارتقا از ویندوزهای ۷، ۸ و ۸٬۱ به ویندوز ۱۰ را برای کسانی که نسخهی اصلی ویندوز را در اختیار داشتند بهرایگان میسر کرد.

۳ سال پیش، یعنی وقتی که ما در حال بنچمارک گیری ویندوز ۸ بودیم، اشتیاق داشتیم تا مطمئن شویم این نسخه از ویندوز به خوبی نسخه ی قبل یعنی ویندوز ۷ است. فعالیت های مایکروسافت در زمینه گوشی های هوشمند نزدیک به دو سال است که کمتر و آهسته تر شده است اما این کمپانی اخیرا دو مدل از گوشی های هوشمند خودش را که مبتنی بر سیستم عامل ویندوز ۱۰ می باشند، عرضه نموده است. مسیر نصب مرورگر مورد نظرتان از لبهی مایکروسافت میگذرد؛ مرورگر اج را باز کنید مرورگر خود را در بینگ بجویید، دانلودش کرده و آن را نصب کنید.

مرورگری در کل بهخوبی انجام میشود و بهجز در مورد وبگاههای قدیمی که آن هم مشکل از خود آنها است با مشکلی مواجه نمیشوید. دستگاههای چاپ و اسکن قدیمی گاهی دردسر ایجاد میکنند و با ویندوز ۱۰ هماهنگی ندارند. با استفاده از پروتکل بلوتوث، علاوه بر اتصال کامپیوترتان به لوازم جانبی بدون سیم مانند سختافزارهای ورودی، هدفونها و بلندگوها، میتوانید از آن برای انتقال فایل بین سیستمتان و سایر دستگاهها استفاده کنید. اگرچه هنوز نسخه نهایی ویندوز ۱۱ منتشر نشده و باید منتظر انتشار آن در مهر یا آبان ماه باشیم، اما پیش نمایش آن در اختیار کاربران قرار دارند و میتوانند آن را تجربه کنند.

نسخهی رسمی ویندوز ۱۱ بالاخره منتشر شد اما این نسخه هم مانند بسیاری از نسخههای اولیهی ویندوز با مشکلاتی همراه است. هر بار که نسخهی جدید از یک سیستم عامل عرضه میشود یک سری مشکل هماهنگی با نرمافزارهای نسخههای قبل را دارد و ویندوز ۱۰ هم از این قاعده مستثنی نیست. حالا از فهرست موجود میتوانید گزینهی مورد نظرتان را جایگزین بینگ کنید؛ حتی میتوانید مواردی که در فهرست نیست را به آن اضافه کنید. این سیستمعامل هفتمین نسل از سیستمعاملهای ویندوز میباشد و به همین دلیل نام آن را Windows 7 گذاشتهاند. بعلاوه شایان به ذکر است که این نظرسنجی صرفا سیستمعامل ویندوز 10 و ورژنهای جدیدتر از آن را تحت پوشش قرار میدهد.

به گفته مایکروسافت دلیل این محدودیتها در حداقل نیازمندیهای سختافزاری ویندوز ۱۱، ایمنتر کردن جدیدترین سیستمعامل این کمپانی و افزایش مقاومت آن در مقابل حملات سایبری است. البته سختافزار مورد نیاز ویندوز ۱۰ به نسبت میانگین سختافزارهای موجود در بازار پایین است: یک پردازندهی ۱ گیگاهرتز یا سریعتر؛ ۱ گیگابایت (برای نسخه ۳۲ بیت) و ۲ گیگابایت (برای نسخه ۶۴ بیتی) رم؛ ۱۶ گیگابایت فضای خالی درایو؛ پردازندهی گرافیک با پشتیبانی از Microsoft DirectX9؛ یک حساب مایکروسافت به همراه دسترسی به اینترنت. نصب یک سیستم عامل جدید به فضای خالی مشخصی روی درایو مورد نظرتان نیاز دارد تا بتواند اولا دانلود شود و ثانیا اجزای آن بهدرستی کار کند.

بسیاری از کاربران لپتاپ ویندوزی دارند و مثلا گوشی اندرویدی و تبلت iPad؛ یکی از مهمترین مسائل همرسانی جستوجوها، بوکمارکها و دیگر چیزهایی است که میخواهیم همیشه به آنها دسترسی داشته و فارغ از سیستم عامل، تجربهی یکسانی در انواع دستگاه داشته باشیم، امری که کرومِ گوگل بهخوبی به آن توجه کرده. بسته به نیاز خودتان میتوانید از هر کدام از آنها جهت دستیابی به ویندوز 11 استفاده کنید. علاوه بر این در قسمت Privacy گزینههای امنیتی مختلفی هست که بسته به نظر خود میتوانید فعال یا غیرفعال کنید. درایورهای ضروری NVMe درون بسته گنجانده شده تا امکان نصب بر روی لپتاپهای جدید که فقط هارد SSD NVMe دارند؛ فراهم شود.

دیدگاهتان را بنویسید